banner122
12 Kasım 2018 Pazartesi

Son Dakika... Mehmet Ali Okur Başvurusunu Yaptı

Çayırova Belediyesi Gazeteci Yazar Yusuf Kaplan’ı Konuk Etti

Çayırova Belediyesi’nin kültür sanat etkinlikleri kapsamında düzenlediği yazar-öğrenci buluşmasında bu ay Gazeteci-Yazar Yusuf Kaplan Çayırova’da lise öğrencileriyle buluştu.

09 Kasım 2018 Cuma 13:42
Çayırova Belediyesi Gazeteci Yazar Yusuf Kaplan’ı Konuk Etti

 Çayırova Belediyesi’nin kültür sanat etkinlikleri kapsamında düzenlediği yazar-öğrenci buluşmasında bu ay Gazeteci-Yazar Yusuf Kaplan Çayırova’da lise öğrencileriyle buluştu. “Gençlik Nereye Koşuyor” adlı söyleşide geçmiş ve gelecek adına öğrencilere önemli bilgiler veren ve onların sorularını cevaplayan Yusuf Kaplan, öğrencilerin gelecek tasarrufları üzerine sohbet edip, planlarını dinledi.

Öğrenci Yazar Buluşması’nda “Gençlik Nereye Koşuyor” Konusu Ele Alındı

Çayırova Belediyesi Kültür Salonunda düzenlenen ve 2 saat süren söyleşide kendine has uslübuyla konuşma yapan Kaplan “Türkiye mazlumların umudu, zalimlerin kabusudur. Ülkemiz bütün dünyaya umuttur, bu yüzden gençlerimizin  çok donanımlı yetişmesi gerekmektedir. Batı’nın yıllardır yaymaya çalıştığı kültürün karşısında ancak okuyan, üreten ve inanan gençler duracaktır”  dedi.

Türkiye Dünyanın Ruhu, Mazlumların Umudu, Zalimlerin Kabusudur

Öğrencilerin büyük bir keyifle takip ettiği söyleşide, ülkelerin başarılarında yetiştirdikleri sanatçı, akademisyen ve bilim insanlarının rol oynadığını belirten Gazeteci Yazar Yusuf Kaplan, bu doğrultuda öğrenci yetiştirirken geleceğe ve topluma faydalı olmanın önemine vurgu yaptı. Bir toplumun gelişmesi ve medeniyet yolunda ilerlemesi için öncelikle bireyin özünde olan değerlerine sahip çıkması gerektiğini aktaran Kaplan, değerinin kıymetini bilmeyen toplumların değersizleşeceğini belirtti. Öğrencilerin sorularını içtenlikle yanıtlayan Kaplan, öğrencilere verebileceğim en büyük tavsiye okulun dışında da okuyun olur diyerek onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi. Hayalleri olmayan milletlerin başkalarının hayallerinin figüranı olmasının kaçınılmaz olduğunu vurgulayan Kaplan, gençlere hayallerinin ve ideallerinin olmasını tavsiye etti.

banner136

    Yorumlar

banner140
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner127
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV