banner129
23 Şubat 2019 Cumartesi

‘’Öğrencilerimizle gönülden gönüle bağlar kurduk’’

Darıca’da Kırşehirliler Şöleni

Darıca Belediyesi 10. Şehirler ve Kültürler Kaynaşmasında sahne alan Türk Halk müziğinin büyük ustalarından Neşet Ertaş’ın memleketi Kırşehirliler, düzenledikleri gecede Neşet Ertaş’ın namına yakışır bir müzik ziyafeti sundular.

06 Temmuz 2018 Cuma 11:13
Darıca’da Kırşehirliler Şöleni

 Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, ilçedeki siyasi parti başkanları, Darıca Belediyesi Meclis Üyeleri, dernek başkanları ve binlerce vatandaşın katıldığı gecede Kırşehirliler Dernek Başkanı Fatih Soylu yaptığı kısa selamlama konuşmasında, Kırşehir kültürünü en iyi şekilde tanıtmak için çalıştıklarını ifade ederek,  kendilerini bu anlamlı gecede yalnız bırakmayan başta protokol üyeleri olmak üzere herkese teşekkür  etti. 


NEŞET ERTAŞ’I SAYGIYLA ANIYORUZ 

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ise yaptığı selamlama konuşmasında, her akşam farklı bir yörenin güzelliklerinin sergilendiği Şehirler ve Kültürler Kaynaşmasında Türk Halk müziğinin büyük ustalarından rahmetli Neşet Ertaş’ın memleketi Kırşehirlilerle birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek Kırşehir ilinin güzelliklerini anlattı.

 

Başkan Karabacak, “Neşet Ertaş’ın hemşerileri, Anadolu’nun tatlı dili ,dertli sazı, doğru sözü, Anadolu’nun Yanık Şehri Kırşehir’in güzel insanları gecemize hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Türk Halk Müziğinin Efsane İsmi Abdallık Geleneğinin son büyük temsilcisi "Bozkırın Tezenesi"  Neşet Ertaş’ın hemşerileri hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Anadolu’nun ortasında ipek yoluna gönlünü açmış Kırşehir, Ahilik teşkilatının kurucusu Ahi Evran ile Türk Dilinin öncüsü Aşık Paşası ile Gönül ve sevgi insanı Hacı Bektaş-ıı Veli ile dünyanın ilk bilim merkezi olarak kabul edilen Cacabey Medresesi ile bin bir çeşit kuşun yer aldığı Seyfe Gölüyle, doğal güzellikleriyle, Anadolu’nun dinlenme merkezi, geçmişten günümüze aktarılan tarihi eserleri ile kaplıcaları, doğal güzellikleri ve zengin folklörüyle, lezzetli yemekleriyle Kırşehir ilindeyiz bu akşam.” diyerek konuşmasını tamamladı. 


Darıca Kaymakamı Ömer Karaman ise selamlama konuşmasında ülkemizin her yerinin ayrı güzellikleri olduğuna vurgu yaparak, gecenin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. 

Gecede sahne alan Ersan Demir türküleriyle, Şair Kazım Erdem ise okuduğu şiirlerle geceye renk kattı. Adem Göçer ve ekibinden oluşan Kırşehir Kültür Turizm Müdürlüğü Ustalar Topluluğu’nun müzik ziyafeti ile devam eden gece İstanbul THM Devlet Korosu Türk Halk Müziği sanatçısı Elif Buse Doğan konseri ile son buldu.

banner136

    Yorumlar

banner140
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
banner144
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV