banner157
16 Mayıs 2021 Pazar

Kamuda mesai saatleri kaçta başlıyor?
banner146

Başkan Toltar muhtarlara sunum yaptı

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, Dilovası'nda bulunan mahalle muhtarlarına 3,5 yıllık görev süresinde yapılan hizmetler ve projeleri kapsayan sunum yaptı.

banner158
24 Aralık 2017 Pazar 13:22
Başkan Toltar muhtarlara sunum yaptı
banner159
 

Dilovası Belediyesi toplantı salonunda gerçekleşen hizmet sunumu programına Başkan Toltar,ile birlikte Dilovası Belediyesi Başkan Yardımcıları Edip Bingöl, Fazıl Polat ve Muhuyettin Gül tekin’in yanısıra Muhtarlık İşleri Birim Müdürü Mehmet Turak ve birim müdürleri de katıldı. 

 DOĞALGAZ HATTIMIZ YÜZDE 20'DEN YÜZDE 93'E ULAŞTU

 Göreve gelir gelmez altyapıyla başladık. Cumhuriyet mahallemiz, Çerkeşli, Demirciler köyünde 40 kilometre yağmursuyu, içme suyu ve kanalizasyon yaptık. Üstyapıda 40 bin ton sıcak asfalt serimi gerçekleşti. 110 bin metrekare parke serimi yapıldı. Ayrıca 12 bin metrekare de yama parke serimi yapıldı. 10 kilometre uzunluğunda korkuluk yapıldı. 36 bin beş yüz metreküp istinat duvarı yapıldı. Doğalgaz 2014'te %20'lerde iken yaklaşık 4 yılda %93'e ulaştık. 18 kilometre doğalgaz hattı vardı şimdi 113 kilometre doğalgaz hattı döşenmiş ve döşenmeye devam ediyor. Cadde ve sokaklarımıza 90 tane yeni aydınlatma, 40 adet merdiven, 90 adet kasis yapıldı. 

 YAVUZ SULTAN SELİM CADDESİ'NE BAĞLANTI YAPILACAK

 10 yeni Semt konağını hayata geçirdik. Ayrıca önceden yapılmış semt konaklarımızı gözden geçirerek halkımızın kullanımına sunduk. İlçemize iki yeni spor salonu kazandırıldı. Doğu kavşağı bu dönem içerisinde bitirildi. Şimdi yeni yan yol çalışması için çalışma başlatılacak. Yavuz Sultan Selim Caddesi yeni düzenleme ile daha aktif hale gelecek. Bizde caddemizi yeniden düzenleyeceğiz.

 KOMPLEKSİMİZİN İNŞAATI SÜRÜYOR

 İlçemizin önemli sorunlarından biri olan çöp deponi alanının kaldırılması sağlandı. İlçemizde artık çöp kokusu tamamen bitmiştir. Diliskelesi'ne yeni kapalı saha yapıyoruz. Engelliler Derneği'ne yer tahsis ettik. İlçemizde ki engelli vatandaşlarımızın bir araya gelerek çalışmalar yapması ve birlikteliğin sağlanması için açılışını gerçekleştirdik. 21 Adet yeni araç alımı yapıldı. Bunların 15 tanesi de hayırsever sanayicilerimiz tarafından hibe edildi. 1 Kamyon, 2 minibüs, 3 binek araç ve 1 tanede yol süpürme aracımızda yakında gelecek. 

 HASTANE YOLUNU AÇACAĞIZ

 Halkımızın teveccühü ile 3,5 yıldır halkımıza hizmet etmeye çalışıyoruz. Göreve gelirken halkımıza verdiğimiz seçim beyannamemizdeki taahhütlerimizi yerine getirmek için canla başla çalışıyoruz. İnşallah görev süremiz sonunda vermiş olduğumuz sözleri yerine getirmenin mutluluğu ile son bulur. İlçemizin giriş ve çıkışları, Kömürcüler OSB'nin taşınarak yerine lojistik merkezi kurulması, İlçemizde büyük bir Tır parkının eksikliği, artık ilçelerde gelişi güzel semt pazarları yerine kapalı semt pazarları hayata geçiyor. Semt Pazarı ile ilgili önemli mesafe kat ettik. Projesi hazır inşallah 2018 yılının ilk yarısında bitmiş olacak. İlçemizde kapalı yüzme havuzu konusunda da çalışmalarımız önemli yol kat etti. İnşallah yakın zamanda temelini atacağız. 

 ORTAK NOKTAMIZ HİZMET

 Proje sunumunu bitirdikten sonra muhtarları tek tek dinleyen Başkan Toltar, "Muhtalarımızın bize ilettikleri bütün sorunların takipçisi olmaya çalışıyoruz. 2014 yılında yapılan yerel seçim sonrası göreve geldiğimiz günden bu yana halkımıza hizmet etme noktasında birlikte çalışıyoruz. Hepimizin ortak noktası halkımıza en iyi hizmeti getirebilmek ve daha yaşanılabilir bir Dilovası'nı inşa etmektir. Onun için muhtarlarımızı önemsiyoruz. Sizler bizim mahallelerdeki gözümüz kulağımızsınız."dedi.

banner136

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV