banner131

06 Mayıs 2021 Perşembe

Nisan ayında ihracat rekoru kırdık!

Havuz suyu operatörleri KO-MEK’te yetişiyor

KO-MEK açtığı meslek ve sanat eğitimi kursları ile milli istihdama katkı vermeye devam ediyor.

banner158
23 Aralık 2017 Cumartesi 12:10
Havuz suyu operatörleri KO-MEK’te yetişiyor
banner159

Binlerce vatandaşımıza meslek ve sanat eğitimi veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (KO-MEK) istihdama yönelik açtığı kurslar ile milli istihdam seferberliğine destek olmaya devam ediyor. Bu anlamda Sağlık Bakanlığı’nın denetiminde olan yüzme havuzlarının bakımı için çalışacak operatörlerin de eğitimden geçerek sertifika almaları gerekiyor. Bu alanda gelen isteklere kayıtsız kalmayan KO-MEK il genelinde talepleri toplayarak, ilk etapta 65 kişiye eğitim vererek sertifikalarını verdi. Talep yoğunluğundan oldukça memnun olan KO-MEK yetkilileri şimdilerde 21 kişilik bir kursiyerle yeni bir eğitime başlayamaya hazırlanıyor. Seka Kaynak Atölyesinde açılan ve 48 saat devam eden kurslarda toplamda yılsonuna kadar 86 kişiye eğitim verilecek. Kurslar sonrasında KO-MEK kursiyerleri burada aldığı sertifika ile bu alanda kolaylıkla iş sahibi olabilecekler.

 

HAVUZ SUYU OPERATÖRLERİNİN BİLMESİ GEREKENLER

KO-MEK Havuz Suyu Operatörlü Usta Öğreticileri tarafından verilen eğitimlerde, bir havuz suyu operatörünün bilmesi gereken;  Havuzun mekanik,  elektrik tesisatı ile yapısal özelliklerine hakim, havuz suyu kimyası ile ilgili ölçüm kontrol,  uygulama ve bakım işlerini gerçekleştirmesi ustalıkla öğretiliyor. Havuz Suyu Operatörlüğü Kursu Programının İçeriğinde ise, güvenlik önlemleri, kimyasal kullanımıyla ve depolanmasıyla ilgili tedbirler, elektrik tesisatı ile ilgili tedbirler, yapısal özellikle ilgili tedbirler, yüzme havuzu ve ortak kullanım alanlarında hijyenin sağlanması, filtre temizliği, kış bakımı ve İşletme defteri kullanımı gibi hayati önem taşıyan konular yer alıyor.

 

KO-MEK’TE EĞİTİM ALDI KENDİ İŞ YERİNİ AÇTI

Havuz Suyu Operatörlüğü Kursu sertifika programlarında;  meslek elemanlarının sahip olduğu yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim veriliyor.  Bu programlarda mesleğin yeterliklerine sahip meslek elemanları yetiştirmek amaçlanıyor. Sertifika öğretim programı sürecinde bireylerin tamamladığı modüller, aldığı eğitimin tümü ve kazandıkları yeterlikler belgelendiriliyor. Öğretim programının sonunda mesleğin yeterliklerini kazanan bireylerin aldığı belgeler mevzuat doğrultusunda sertifikada değerlendiriliyor.  Bireyler mesleğin düzeyine göre mesleğinde sertifika alıyor.

 

İŞ SAHİBİ YAPIYOR

KO-MEK in verdiği bu kurslar kimini iş sahibi yaparken kimi girişimciye de kendi işini kurma imkanı sağlıyor. Bu anlamda KO-MEK Havuz Suyu Operatörlüğü kursunu tamamlayarak geçtiğimiz günlerde kendi işini kuran Mustafa Gönenç, havuz suyu kursiyerlerine örnek oluyor. KO-MEK’te aldığı eğitimler sonucunda kendi işini kurarak hayallerine kavuşan Mustafa Gönenç, açtığı iş yeri sayesinde bu alanda yaşanan işçi ve teknik elaman açığını biraz olsun karşılamış oluyor. KO-MEK sayesinde hayallerine kavuşan Gönenç, açmış olduğu iş yerinde çalıştırdığı elamanlarla hem istihdama katkı sağlıyor hem de hayallerine kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor. İstihdama yönelik açtığı kurslarla adından söz ettiren KO-MEK yeni dönemde de iş hayatına yönelik açmış olduğu kurslarla milli istihdam seferberliğine destek vermeye devam ediyor.

 

banner136

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV