banner131

06 Mayıs 2021 Perşembe

Nisan ayında ihracat rekoru kırdık!

Arazide TOKİ bilinmezi!

Temmuz 2013 tarihinde Bakanlar Kurulu kararıyla alınan bir kararla, TOKİ, Gebze Pelitli Bölgesindeki 3 milyon m2’lik alanı Proje Alanı ilan ederek bu alana şerh koymuştu. Gelen bilgilere göre kurumun şerh durumu devam ediyor.

banner158
18 Aralık 2017 Pazartesi 10:36
Arazide TOKİ bilinmezi!
banner159

·        Gazetemize ulaşan bilgilere göre, özellikle Toplu Konut İdaresi (TOKİ)’nin  Temmuz 2013 tarihinde Bakanlar Kurulu kararıyla alınan bir kararla,  Gebze Pelitli Bölgesindeki  3 milyon m2’lik alanı Proje Alanı ilan ederek bu alana şerh koyduğunu bölgedeki arazi sahipleri imardaki plan değişiklikleri sırasında öğrenmiş oldular. Yaklaşık 4 yıldır da devam eden şerh nedeniyle pek çok arazi ve mülk sahibinin “Çivi çaktırılmıyor” gerekçesiyle bu hususta mağdur oldukları iddiaları var. TOKİ’nin bu şerhinden sadece bölgede arazileri olan kişi ya da firmaların değil, herhangi bir imar değişikliği hususunda ve plan yapmada yetkisi olması gereken bölge belediyelerinin de elleri ve kollarının bağlı olduğu vurgulanıyor.

 

·         Bilindiği gibi 15.12.2004 tarih ve 25671 sayılı Resmi Gazete ’de yayımlanan 5273 sayılı “Arsa Ofisi Kanunu ve Toplu Konut Kanununda Değişiklik Yapılması İle Arsa Ofisi Genel Müdürlüğünün Kaldırılması Hakkında Kanun” ile 29.4.1969 tarihli ve 1164 sayılı Arsa Ofisi Kanununun adı "Arsa Üretimi ve Değerlendirilmesi Hakkında Kanun"olarak değiştirilmiş, Kanundaki görevler Toplu Konut İdaresi Başkanlığına devredilmişti.  İşlevi ve konumu biten Arsa Ofisi’nin yerine ilgili kanun gereğince bugün TOKİ kurumu yetkili bulunuyor.

YILMAZ IŞIK

banner136
Anahtar Kelimeler: AraziToki

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV