banner131

06 Mayıs 2021 Perşembe

Nisan ayında ihracat rekoru kırdık!

Arıtma Kolektörü Yükseliyor!

İSU Genel Müdürlüğü, İzmit Körfezi’ni Karamürsel’den Gebze Eskihisar’a kadar atıksu kolektör hatları ve arıtma tesisleri ile kanalizasyon suları ve çamurdan arındıracak olan projenin Eskihisar ayağı devam ediyor.

banner158
13 Aralık 2017 Çarşamba 13:41
 Arıtma Kolektörü Yükseliyor!
banner159

 Gebze Eskihisar ile Darıca’nın sahil kısımlarının atık sularını da Gebze İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisine bağlamak için geçtiğimiz yıl başlatılan projenin maliyeti 35 milyon lira yatırım bedeli olarak belirlenmişti. İhale sürecine göre normalde bitiş tarihi Mart 2018 olan projenin inşaat çalışmalarını program çerçevesinde sürüyor. NEFES Gazetesi’nin tespitine göre şu anda  hummalı çalışma  Eskihisar’da feribot iskelesi yanındaki bölümde bağlantı kolektörü inşası ile devam ediyor.

Proje ile ilgili tanıtım töreninde konuşan Bayram: “Bir tünel ile atıksuları Bayramoğlu tarafından mevcut Gebze Atıksu Arıtma Tesisine gidecek olan kolektöre eklenecek. İzmit Körfezini atıksu kollektörü ile kuşaklayacağız. Atıksu arıtılma oranını da Türkiye’de ilk defa yüzde 100 seviyesine çıkaracağız. İhale sürecine göre Mart 2018’de tamamlamayı hedefliyoruz” demişti.

banner136

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV