banner129
19 Ekim 2018 Cuma

D- 100 'de Tır Otobüse Çarptı:8 Yaralı

Bağışta sevindiren durum!

Türk Kızılay’ı Gebze Şube Başkanı Oya Tunçel, Gebze’de kan bağışında vatandaşın ve sanayi bölgelerinin ilgisinin sevindirici olduğunu açıkladı.

23 Ocak 2018 Salı 13:43
Bağışta sevindiren durum!

(ÖZEL HABER)
Gebze ve çevresinde kan bağışı durumu ile ilgili Türk Kızılay’ı Gebze Şube Başkanı Oya Tunçel, NEFES’e değerlendirmelerde bulundu. Bölgemizde Kızılay marifetiyle gerçekleşen kan bağışlarındaki oranın son zamanlarda önemli artış olduğuna işaret eden Kızılay Gebze Şube Başkanı Oya Tunçel, “ Vatandaşımızın eskiye oranla kan bağışına ilgisi yüksek. Bu da herkesin bir anlamda  hastanelerde  kan ile ilgili sıkıntıya maruz kalabilmiştir. Bu bilinç de vatandaşımızı kan bağışlamaya sevk ediyor” dedi.
VALİLİĞİMİZ, KAYMAKAMLIKLAR ÇOK DUYARLI
Bölgemizde kan bağışının daha etkin olması için Kocaeli Valiliği ile Kaymakamlıklardan büyük destek gördüklerini açıklayan  Türk Kızılay’ı Gebze Şubesi Başkanı Oya Tunçel, “ Bunun yanı sıra, hastane başhekimleri ile yöneticilerinden de bu konuda önemli destekler alıyoruz. Bir çok hastane yönetimi kan bağışçı olacak  vatandaşı kan merkezlerimize yönlendirmekte, ayrıca kan bağışı hususunda bölgemiz sanayi ve sivil toplum kuruluşlarından da  önemli oranda destek alıyoruz” dedi. 
SABİT VE GEZİCİ BAĞIŞ NOKTALARIMIZ VAR!
Başkan Tunçel, Gebze’de kan bağışı hususunda, Eski Gebze Devlet Hastanesi karşısında, Gebze Merkez Sağlık Ocağı yanındaki yeni binalarındaki kan merkezinin hafta içi 5 gün 10:00-18:00 saatleri arasında açık olduğunu, Gezici kan bağış noktasının ise Gebze Kent Meydanı’nda hafta sonu gezici otobüs içinde gerçekleştirildiğini söyledi. 

banner136

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
banner127
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV