banner131

06 Mayıs 2021 Perşembe

Nisan ayında ihracat rekoru kırdık!

Balıkçılık zor zanaat…

Bölgemizde balıkçılık denilince akla Eskihisar, Darıca, ,Muallimköy, Diliskelesi, Tavşancıl ve Hereke balıkçıları gelirdi… Gelirdi diyorum çünkü artık bu saydığım bazı yerleşim yerlerinde balıkçılık sıfırlandı.

banner158
28 Aralık 2017 Perşembe 13:35
 Balıkçılık zor zanaat…
banner159
 Bölgemizde balıkçılık denilince akla Eskihisar, Darıca,  ,Muallimköy, Diliskelesi, Tavşancıl ve Hereke balıkçıları gelirdi… Gelirdi diyorum çünkü artık  bu saydığım bazı yerleşim yerlerinde balıkçılık sıfırlandı. Örneğin, Diliskelesi, Tavşancıl ve Hereke…Buralarda uzun yıllar balıkçılıkla uğraşan insanlar artık kıyı kahvelerinde oturup eski hızlı balıkçılık günlerinin anıları ile yaşamaktadırlar.

Balıkçılık hem de profesyonel bir şekilde artık Eskihisar’da yapılıyor. Sınırlı Sorumlu Eskihisar Su Ürünleri Kooperatifi son yıllarda daha da aktifleşerek üyeleriyle balıkçılık işini çok daha güzel bir şekilde yapıyor..Eskihisarlı Balıkçılar, Ali Sarı başkanlığında balıkçılıktaki son teknolojilerini de öğrenerek ekmeklerini bu şekilde kazanıyorlar. Balıkçılık zor zanaat ancak sevilirse sürdürülebiliyor. Eskihisar bu anlamda çok şanslı bir bölge. Hepsine kolaylıklar diliyorum: rastgele!

banner136
Anahtar Kelimeler: Balıkçılık

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV