15 Ocak 2021 Cuma

Valilik buzlanma ve dona karşı uyardı!

BİLKAR’DA YİNE, YENİ, YENİDEN SERDAR DİKKATLİ

“Başın Öne Eğilmesin” de Osman Hamdi Bey vuslatı da bitecek.

banner158
22 Eylül 2020 Salı 10:34
BİLKAR’DA YİNE, YENİ, YENİDEN SERDAR DİKKATLİ

 Gebze’nin kültür ve sanatta üretken ve aktif sivil toplum örgütü, Türkiye’de alanında kooperatif türü yapılanan tek tük yapılanmalardan BİLKAR; Bilimsel Kültürel Araştırmalar Yayıncılık ve Üretim Kooperatifi hafta sonu kongreye gitti. Tek listeli kongrede başkanlığa bir dönem için daha öğretmen Serdar Dikkatli seçildi.

Açılış kurdelesi yıllar önce bizzat Genco Erkal tarafından kesilen BİLKAR Genco Erkal Sahnesi’ndeki kongrede divan kooperatif üyeleri; Tüm Emekli-Sen Gebze Şube Başkanı Cemil Yüksek başkanlığında ve SOL Parti Gebze İlçe Örgütü Yönetim Kurulu Üyesi Erdem Şimşek’ten oluştu. İkiliye divanda Deniz Uzun eşlik etti. Divanda Hükümet’i temsilen Kocaeli İl Ticaret Müdürlüğü’nden görevlendirilen Necip Fazlı Karabacak yer aldı. Karabacak kongre sonunda divan ve BİLKAR’lılar ile günün anısına çekilen fotoğraf karesinde de keyifle yer aldı.  

 

Öte yandan kongreye kooperatif kurucularından, CHP Gebze İlçe eski Başkanı ve Millet İttifakı Gebze Belediye Başkan adayı Avukat Recep Dursun da katıldı.

BİLKAR’da başkanlığa Serdar Dikkatli yeniden seçilerken listesinden başkan yardımcılığına BİLKAR Tiyatro Toplulukları Genel Sanat Yönetmeni Abbas Kırçıl seçildi. KBB Gebze’nin sevilen memurlarından Kırçıl bir önceki dönem denetleme kurulunda yer almıştı. Yönetim kurulunun diğer üyelerini de tiyatro topluluğunda oyunculuk, yönetmenlik, yazarlık yapan Derya Ağdaş, Emek Nalbant ve Fatih Erdaş oluşturdu.

Denetleme kuruluna ise Gazeteci Aktan Uslu yeniden seçildi. Denetleme kurulunun yeni yüzü ise geçen dönem bu kurulda yer alan Kırçıl’ın yönetime geçmesinden ötürü doğan boşluktan, Cüneyt Esirgemez oluşturdu.

BİLKAR Başkanı Serdar Dikkatli kongrede yaptığı konuşmada özetle şunları kaydetti:

“Zor, kültür sanattan uzak günler geçiriyoruz. Topluma ve sorunlara hassaslığımızdan ötürü biz bu süreci artık bildik, anahtar kelimeleri ile tamamlamayacağız. Çünkü çocuklar çok olumsuz etkileniyor. Velilerinin kaygıları artıyor. Bizim için bu süreç, ‘Başın öne eğilmesin’ sürecidir. Elbette geride kalacak ve etkinliklerimizin neredeyse tamamına ev sahipliği yapan KBB Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi ve hemen her etkinliğimizde salonu tıklım tıklım dolduran gerek Gebze gerek civar ilçelerden sanatseverlerle vuslatımız sona erecektir.

Biz bu süreci aynı zamanda ekonomik zorlukları göğüsleyerek karşılıyoruz. Öte yandan tiyatrodan müziğe buradaki üretimde yer alan herkes amatör ruhla hareket ettiğinden, geçimini asıl mesleklerinden sağladığından diğer yarı profesyonel, profesyonel topluluklardaki sanatçı dostlarımızın yaşadığı sıkıntıları, birey bazlı sıkıntıları yaşamıyoruz. Ve bir gün bu süreç bittiğinde kendi topluluklarımızla ilk oyunumuzu, ilk konserimizi geliri tamamen onlara aktarılması kaydıyla vermek de isteriz. BİLKAR bugüne kadar 10’larca defa direnişteki, grevdeki işçiler; sokak hayvanları… için bu ruhla sahne aldı. Almayı da sürdürecektir.”

banner136

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV