banner53

28 Ekim 2020 Çarşamba

Borç yapılandırması paketi Meclis’te!
banner146

Dr.İlhan Kadıoğlu'ndan Kurban Bayramı Uyarısı

Gebze İlçe Sağlık Müdürü Dr. İlhan KADIOĞLU salgınla mücadele sürecinde Kurban Bayramında gereken hassasiyeti göstereceklerine inandığını hatırlatarak Pandemi dolayısıyla tedbirlere sıkı sıkıya uyulması gerektiğini ve  salgınına karşı tedbirlerin biraz daha sertleştirmesi hususunda Gebzelileri uyardı.

banner158
27 Temmuz 2020 Pazartesi 16:31
Dr.İlhan Kadıoğlu'ndan Kurban Bayramı Uyarısı
         KADIOĞLU yayımladığı mesajda, milletçe dayanışmanın, bereketin sembolü olan bir Kurban Bayramı'na daha ulaşmanın mutluluğunun yaşandığını ifade ederek, filyasyon uygulamasıyla, tespit edilmiş vakaların yanı sıra bunların temaslıların da taranmasına devam edildiğini ve bunlardan bulgusu olanlara Covid-19 testlerinin yapıldığını hatırlatarak;  “Gebze ilçemizdeki vatandaşlarımızdan isteğimiz toplu bayramlaşma  yapılmaması ve kalabalık bayram yemekleri düzenlenmemeli ayrıca bayram ziyaretler sınırlı olmalı, bayramlaşmaların özellikle telefonla yapılmalısı hususunda özellikle 65 yaş ve üstüdeki vatandaşlarımıza , kronik hastalığı olan vatandaşlarımıza hatırlatırım. Gebzeli vatandaşlarımızdan isteğimiz bu bayrama mahsus, hiçbir şekilde el sıkma, kucaklaşma olmamalı özelliklede el temizliğine dikkat edilmeli. Bir araya gelinecekse de açık hava ortamları tercih edilmeli. Kurban Bayramı’nda, maske ve sosyal mesafe kuralına bugüne kadar olduğundan daha fazla ihtiyacımız var.” dedi.
          KADIOĞLU konuşmasının devamında ise "Kurban Bayramı namazının açık alanlarda ve sosyal mesafe kuralına uyularak kılınmasını tekrar hatırlatıyorum. Kurbanların kesiminde ve etleri dağıtımında hijyen kurallarına normalin üstünde daha fazla dikkat edeceğiz. Toplu bayramlaşma yapmayacağız , kalabalık bayram yemekleri düzenlenmeyeceğiz.  Bayram ziyaretlerimizi sınırlı tutacağız gerekirse sevdiklerimizi ve  yakınlarımızı telefonla arayacağız , hangi sebep olursa olsun ama  hiçbir şekilde el sıkma, kucaklaşma olmayacak. Ayrıca kurban kesim yerlerinde yakın temastan kaçınıp sosyal mesafeyi korumaya özen ve önem vermemiz gerekiyor. Sağlığınız bizim için önemli lütfen kurallara uyalım. Hastalığa davetiye çıkarmama adına hem kendimiz için hem de sevdiklerimiz için maske ve sosyal mesafe kuralına bugüne kadar olduğundan daha fazla ihtiyacımız var. " dedi.
banner136

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV