banner157
16 Mayıs 2021 Pazar

Kamuda mesai saatleri kaçta başlıyor?
banner146

Eğitim-Sektör İşbirliği protokolü imzalandı

Kocaeli Valiliği ile GEBKİM arasında yapılan eğitim-sektör iş birliği ve eğitim bursu protokolü imzalandı.

banner158
21 Aralık 2017 Perşembe 13:55
 Eğitim-Sektör İşbirliği protokolü imzalandı
banner159

Kocaeli Valiliği ve Gebze V (KİMYA) İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (GEBKİM) arasında yapılan Eğitim-Sektör İş Birliği ve Eğitim Bursu Protokolü imza töreni, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un katılımıyla imzalandı.

 

Makam Toplantı Salonunda gerçekleşen Protokol İmza törenine; Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un yanı sıra; İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, Gebze V (KİMYA) İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (GEBKİM) Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim Aracı ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler’in konuşmalarının ardından Gebze V (KİMYA) İhtisas Organize Sanayi Bölgesi GEBKİM Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim Aracı yaptığı konuşmalarında, Sayın Valimize eğitime verdiği önem ve katkılardan dolayı teşekkür etti.

 

Vali Aksoy törende yaptığı konuşmalarında; “Bugün okulumuzun daha iyi bir noktaya taşınması adına Gebze V (KİMYA) İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (GEBKİM) ile bir protokol imzalanacak. Bu protokol çerçevesinde buranın Meslek Lisesine dönüştürüldükten sonra daha fonksiyonel bir boyuta dönüşmesi için gayret gösterilecek. Özellikle Kimya Organize Sanayi Bölgemizin ihtiyaç duyduğu nitelikli insanların yetiştirilmesi ve sektöre istihdam edilmeleri hepimizin ortak arzusudur. Meslek Liselerimizin ihtiyaçlarını ve sektörün taleplerini çok iyi bilmek ve bunlara göre hareket etmek mecburiyetindeyiz. Biz Organize Sanayi Bölgelerini ziyaret ettiğimizde bize nitelikli eleman bulamadıklarını söylüyorlar. Öte yandan bir çok kişide iş talebinde bulunuyor. Bunları biz eğitim aşamasında karşılıklı olarak örtüştürürsek zaten sorun kalmaz. Okulunu bitiren herkesin işi olur. Bu okuldan yetişen gençlerimizde başta GEBKİM Organize Sanayi Bölgemiz olmak üzere birçok alanda çalışamaya fırsat bulacaktır.” dedi.

 

Konuşmaların ardından Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy ve protokol üyeleri hayırlı olsun dilekleriyle Eğitim-Sektör İş Birliği ve Eğitim Bursu Protokolünü imzaladılar ve günün anısına toplu fotoğraf çektirdiler.

 

İmzalanan protokolle; GEBKİM Can Duyar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin eğitsel, sosyal ve ekonomik  gereksinimlerinin giderilmesi yolu ile güçlendirilmesi, sektörde ihtiyaç duyulan nitelikli işgücünün Okul-Sanayi işbirliği ile en üst düzeyde sağlanması, alan öğretmenlerinin geliştirilmesi, alan programlarının güncellenmesi, alan öğrencilerinin yeterliliklerinin artırılarak, sektörde istihdamının sağlanması, sektör çalışanlarının mesleki bilgilerinin geliştirilerek, yeterliliklerinin belgelendirilmesi, atölye ve meslek dersi öğretmenlerine ve öğrencilerine sektörde meydana gelen teknolojik gelişmelerin aktarılması, tüketiciye daha kaliteli hizmet sunulması ve çalışan personelin gelişiminin sağlanması amaçlanıyor.

 

Dilovası TOKİ Şehit Can Duyar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde okuyan öğrenciler, beceri eğitimlerini son teknoloji ile donatılmış Gebze V (KİMYA) İhtisas Organize Sanayi Bölgesine bağlı işletmelerinde yapacaklar, sanayicilerimiz  de nitelikli eleman ihtiyacını öncelikli olarak bu öğrenciler arasından karşılayacak. Bu okulda öğrenim gören öğrenciler de mezun olduklarında iş bulma imkanına sahip olacaklardır. Ayrıca Gebze V (KİMYA) İhtisas Organize Sanayi Bölgesi tarafından başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan 25 öğrenciye burs verilecek olup, söz konusu 25 öğrencilik bursun 15 adedi,  Şehit Can Duyar bursu olarak verileceği “ belirtildi. 

 

banner136

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV