27 Kasım 2020 Cuma

Bülent Arınç istifa etti.

EYTliler Gebze'de Basın Açıklaması Yapacak

Gebze-Kocaeli Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneği,8 Eylül 1999 tarihinde 4447 Sayılı Yasanın Mağdur ettiği EYT yasasının 21 Yılında Susma sende hakkını ara diyerek düzenleyeceği basın açıklamasına davet etti.

banner158
07 Eylül 2020 Pazartesi 11:42
EYTliler Gebze'de Basın Açıklaması Yapacak
 

Gebze-Kocaeli Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneği tarafından yapılan açıklamada şunlar belirtildi:

EYT GEBZE, Derneğinden Tüm emekçi ve EYT'lilere çağrı..

8 Eylül 1999 tarihinde 4447 Sayılı Yasanın Mağdur ettiği EYT yasasının 21 Yılında Susma sende hakkını ara Basın açıklamasına Tüm emekçilerimizi ve Mağdur Olan EYT' kaderdaşlarımızı  bekliyoruz.EYT kazanılmış haktır. Geriye dönük Yasayla Emeklilik hakkımız ötelenmiştir.Basın açıklaması : 08.09.2020 Tarihinde Saat:18:30'da Gebze Kent Meydanında yapılacaktır.

Not: Basın toplantımız için Tüm yasal izinler alınmıştır. 

 EYT mağduriyetinin 21 yılı;

Biz Emeklilikte Yaşa Takılanlar, 8 Eylül 1999 tarihinden önce, bir Sosyal Güvenlik Çatısı altında, çalışma hayatına atıldığımız için, beklenti ve plânlarımızı, doğal olarak o zamanki koşullar ve yasalar içinde gerçekleşmesini bekledik. Ama 4447 Sayılı Yasa çıkartılıp, bir de geriye doğru işletilerek, mevcut şartlara bir de Yaş Şartı eklediğinde, hayatımızın en büyük şoku ile karşılaştık. Hükümetler elbette bulundukları şartlar itibariyle, devleti koruyucu yasalar çıkartabilirler. Böyle bir duruma, kesinlikle diyeceğimiz bir cümle veya tavır olamaz. Biz Emeklilikte Yaşa Takılan kesimin karşı çıktığı nokta; bu yasanın geriye doğru aleyhte işletilmesidir. Böyle yapılarak, mağduriyet zincirimize yeni bir halka eklenmiştir.

2008'de çıkartılan 5510 Sayılı Yasayla da, 2008 yılı öncesi %78 olan Aylık Bağlanma Oranları, yeni bir düzenlemeyle %28'lere düşürüldü. İnsanların alım gücünün düştüğü gerçeği ile birlikte, emekli olduktan sonra gelirlerinin de düşürülmesi, insanların madden ve manen dibe vurmalarına neden olmuştur.

Bunlarla birlikte, gerek Staj Sigortalığının, Hizmet başlangıcı olarak sayılmaması, çalışmayan ve geliri düşük olan kişilerden Genel Sağlık Sigortası adı altında bir kesinti yapılması ve son günlerde çalışanların ileriye dönük, bir birikimi olarak gördükleri, Kıdem Tazminatlarının bir Fona devredilerek, değerlendirilip Sigorta sahibine öyle verilmesi düşüncesi, bu ülke çalışanlarını birikimlerini tam olarak alamama durumu ile birlikte, psikolojik  olarak çıkmazlara sokmaktadır.

Sonuç olarak Hükümetimizden beklentimiz; yukarıda saydığımız mağduriyet ve kayıplarımızı gözönünde tutarak, haklarımızı bizlere iade etmeleridir. Hükümetler bu gibi girişimlerinde, vatandaşlarının yanında olduklarını göstermesi, ayrılmaz bir bütün ve birliktelik göstergesi olarak algılanır. Hükümetimizin bu anlayış ve düşüncede olduklarını bizlere hissettirmelerini ve çözüm odaklı olmalarını bekliyoruz.


banner136

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV