17 Mayıs 2021 Pazartesi

Kamuda mesai saatleri kaçta başlıyor?
banner146

Gebze’de 1783 İşyeri Denetlendi

Gebze Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler 2017 yılı içerisinde Gebzelilerin daha sağlıklı ve rahat bir şekilde alışverişlerini gerçekleştirmeleri için denetimlerini aralıksız sürdürdü. Gebze zabıtası tarafından yıl içerisinde 1783 işyeri denetlendi.

banner158
25 Aralık 2017 Pazartesi 13:33
 Gebze’de 1783 İşyeri Denetlendi
banner159

Gebze Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı zabıta ekipleri 2017 yılı içerisinde 896 sıhhi, 135 umuma açık ve 752 gayri sıhhi işyerinin denetimini gerçekleştirdi. Yapılan denetimlerde 28 izinsiz iş yeri ticaret ve sanat icrasından men edildi. Ekipler 2017 yılı içerisinde dilenci ve sokak satıcılarına yönelik gerçekleştirdikleri çalışmalarda 1338 kişi dilencilik faaliyetinden; belediyenin yetkili olduğu sokak, meydan, pazar, iskele, köprü, araç ve yaya üst geçitleri, han ve pasaj gibi umumi açık binaların girişleri ve park alanlarını izinsiz işgal eden 2 bin 449 seyyar satıcı faaliyetten men edildi.  Pazar yerlerindeki yönetmenlik uygulanarak 5 bin 397 pazar esnafını denetleyen ekiplerce, pazarın nizam ve intizamını bozan 28 pazarcı hakkında yasal işlem uygulandı.

ÇOCUKLARA TRAFİK EĞİTİMİ

Gebze Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, ilçe genelinde yaptığı denetimlerin yanı sıra ilköğretim çağındaki çocuklara da trafik kuralları eğitimleri veriyor. 2017 yılı içerisinde Gebze Belediyesi zabıta müdürlüğüne bağlı ekipler, 5601 ilköğretim 4. sınıfa giden çocuğa trafik kuralları eğitimi verildi. Eğitimlerde çocuklara trafikte uymaları gereken kuralları öğrenirken trafik eğitim parkında oldukça güzel bir günde geçirmiş oldu. Amaçlarının Gebze’yi daha güzel daha yaşanılabilir bir kent yapmak olduğunu ifade eden zabıta müdürlüğü yetkilileri yeni ekip arkadaşlarıyla Gebze’ye ve Gebzelilere hizmet etmeye devam ediyor.

banner136

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV