06 Aralık 2020 Pazar

Siirt'te 5 büyüklüğünde deprem !

Gebze’de Aile içi kadına karşı şiddete elektronik kelepçe

Gebze’de uzaklaştırma kararı olan birçok kişiye elektronik kelepçe takıldı.

banner158
22 Ekim 2020 Perşembe 17:52
Gebze’de Aile içi kadına karşı şiddete elektronik kelepçe
 

Uğur GENCER/ Kadına yönelik şiddetle daha etkin mücadele etmek için Adalet Bakanlığı’nın Ulusal Yargı Ağı Sistemi, Jandarma Bilgi Sistemi, Polis Bilgi Sistemi, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı Şiddet Önleme Merkezleri arasında bilginin hızlı paylaşımı için ortak bir ağ kurulup  şiddet failleri için ‘elektronik kelepçe’ uygulaması ülke genelinde olduğu  gibi Gebze’de de başladı.

Aile içi şiddet ve kadına yönelik şiddet suçlarında uzaklaştırma kararını elektronik kelepçe yöntemiyle takip edilmesi uygulamasının başlamasıyla Gebze’de uzaklaştırma kararı olan birçok kişiye elektronik kelepçe takıldı.

Elektronik kelepçe ile kişilerin mağdura yaklaşıp yaklaşmadığı kontrol edilerek olası bir durumda kolluk kuvvetleri tarafından anında müdahale ediliyor. İl dışında bulunan şüphelilerle ilgili mağdurun bulunduğu yere gelemeyecek şekilde tedbirler alınıyor.

Gebze’de kurumlar arası mücadele ediliyor

Aile içi şiddet ve kadına yönelik şiddet suçlarıyla mücadele kapsamında Gebze’de tüm kurumlar birlikte hareket ederek düzenli toplantılar yapıyorlar. Gebze’de tüm kurum yetkilileri kendi sorumluluklarında üzerlerine düşüneni yaparak önlemleri artırıyorlar.

Şiddet konusunda talebi olan mağdurlar Aile Mahkemesine gidiyor

Aile içi şiddet ve kadına yönelik şiddet suçlarıyla ilgili olarak talebi olanların aile mahkemelerine başvurması halinde uzaklaştırma kararı verildiği vurgulandı. Gebze’de başlayan bu uygulamayla uzaklaştırma kararı verilen kişiye de elektronik kelepçe takılıyor.

 

 

 

banner136

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV