22 Ocak 2021 Cuma

Valilik buzlanma ve dona karşı uyardı!

İl Milli Eğitim Müdürü Çelik’e soruyoruz

Gebze maalesef, Kocaeli ilinin üvey evladı. Okulların 21 Eylül’de açılması planlanıyor. Bu yıl Gebze’de Eğitim-Öğretime başlaması planlanan 3 yeni lise yapıldı. Bunlardan sadece Emlak konutları Anadolu Lisesi tamamlandı ve eğitim öğretime hazır.

banner158
26 Ağustos 2020 Çarşamba 23:44
İl Milli Eğitim Müdürü Çelik’e soruyoruz
 

Gebze maalesef, Kocaeli ilinin üvey evladı. Okulların 21 Eylül’de açılması planlanıyor. Bu yıl Gebze’de Eğitim-Öğretime başlaması planlanan 3 yeni lise yapıldı. Bunlardan sadece Emlak konutları Anadolu Lisesi tamamlandı ve eğitim öğretime hazır. Bunun yanında Gebze Adliyesi yanına yapılan Mustafalaşa Anadolu Lisesi eğitim öğretime yetişmedi ve mahalli yerleştirme ile öğrenci alan bu okulun öğrencilerinin şayet okullar açılırsa 5-6 km mesafede olan Emlak konutlarında misafir olacağı söyleniyor.

Beylikbağı bölgesinin okul sıkıntısını çözmek için yapılan Atatürk Anadolu Lisesinin durumu ise daha da içler acısı maalesef. Okul yetişmedi ama okula öğrenci alındı bu öğrencilerin ise nerede misafir olacağı belli değil? Atatürk Anadolu Lisesi de mahalli yerleştirme ile öğrenci aldı yani çocuklar evlerine yakın okula yerleşecekler söylemi ile planlama yapıldı. Şayet 21 Eylül de okullar açılırsa bu okulun öğrencileri de 7-8 Km mesafe de ki Emlak konutlarında mı misafir olacak merak ediyoruz.

 Ayrıca geçen yıl proje okul olan ve ilçe’nin Fen Lisesinden sonra tek merkezi sınavla öğrenci alan okulu Şehit öğretmen Necmeddin Kuyucu Anadolu Lisesi de şuan inşaat halinde deprem güçlendirmesi yapılıyor. Eğitim Öğretime pek yetişecek gibi durmuyor. Bu okulun 1000 öğrencisi nerede eğitime başlayacak bunu da Kocaeli il Milli Eğitim Müdürüne sormak isteriz.

2014 yılından beri başarıyla Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevini sürdüren Fehmi Rasim Çelik son zamanlarda yaşanan sorunlarla ilgili neler yapacağı merak ediliyor.

banner136

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV