banner131

banner130

28 Mayıs 2020 Perşembe

Kocaeli Gelecek Partisi İl Başkanı Sahte Haber Sitesi Açıyor

İL SAĞLIK MÜDÜRÜNDEN GEBZE’YE ZİYARET

Kocaeli İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol ERGÜNEY, Gebze İlçe Sağlık Müdürlüğünü ziyaret ederek Coronavirüsle mücadele hakkında İlçe Sağlık Müdürü Dr. İlhan KADIOĞLU'dan bilgi aldı.

banner158
08 Mayıs 2020 Cuma 23:07
İL SAĞLIK MÜDÜRÜNDEN GEBZE’YE ZİYARET

 

Kocaeli İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol ERGÜNEY, Gebze İlçe Sağlık Müdürlüğünü ziyaret ederek Coronavirüsle mücadele hakkında İlçe Sağlık Müdürü Dr. İlhan KADIOĞLU'dan bilgi aldı.

Değerlendirmeler yapılarak karşılıklı görüş alış verişinde bulunuldu.

Ziyarete Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Faruk Demirhan, Başkan Yardımcıları ve Birim Sorumluları eşlik etti.

Gebze’de uygulanan Filyasyon çalışmaları neticesinde, tehlikenin hala devam edip etmediği veya başka insanların risk altında olup olmadığı gibi önemli bilgiler elde edile bilineceğine dikkat çeken ERGÜNEY konuşmasında ; “Gebze ilçemiz hepimizin bildiği gibi Kocaelimizde nüfusu itibari ile ilk sırada gelmektedir. Sokağa çıkmayanların evde kendilerini izole edenlerin bu mücadelede görünmeyen kahramanlar olduğunu hatırlatırım. İlimizde ve Gebze’mizde tüm vatandaşlarımızla beraber COVID-19 ile mücadelede başarıyla tamamladığımız ilk aşamanın ardından başlattığımız normalleşme adımları kapsamında ve çeşitli fikir alışverişinde bulunmak için bugün Gebzedeyiz. Doktorlarımız, sağlık personellerimiz ve yardımcı personellerimizden oluşan filyasyon saha ekiplerimiz gittikleri adreslerde temaslıları tespit ederek, 14 gün boyunca gözlem altında tutulmalarını, testi pozitif çıkanların da tedavilerinin hemen yapılmalarını sağlıyor. Bu arada salgına karşı mücadelede en ön cephede, gecesini gündüzüne katarak, özveriyle görev yapan sağlık çalışanlarımız başta olmak üzere herkese teşekkür ederim. “ dedi.

İlçe Sağlık Müdürü Dr. İlhan KADIOĞLU konuşmasında ; ” Filyasyon çalışmalarımız hafta içi ve hafta sonu olmak üzere 7/ 24 çalışmaya devam etmekte, pozitif vakaların temaslarına yönelik saha çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. Çeşitli semptomlar görülen kişi veya kişilerin Halk Sağlığı Yönetim Sistemi'ne (HSYS) vakanın bütün bilgileri düşüyor. Bizlerde HSYS ekranlarımızda pozitif vakalı veya temaslı olan vatandaşlarımız ile iletişime geçiyoruz zaman kaybetmeden tedavi süreçlerini başlatıyoruz. Tabi bu süreçte evlerimiz salgına yakalanma riskine karşı en güvenli ortam olmaya devam edecektir. Herkesi tedbirli olmaya ve 65 yaş üstündeki büyüklerimiz ile gençlerimizi sokağa çıkma kısıtlaması sonucunda ileri yaşta pozitif vaka sayılarında belirgin azalma görüldüğünü bildiririm. ” dedi.

FİLYASYON NE DEMEK?

Filyasyon, herhangi bir bulaşıcı hastalığın hangi nedenlerden kaynaklandığının tespit edilmesi işlemine verilen isimdir. Sağlık Bakanlığı’nın sitesinde filyasyon kelimesi şöyle açıklanmaktadır; “Saha incelemesi/filyasyon kaynağın ve etkenin belirlenmesine yönelik çalışma yapılması ve/veya temaslılar dahil koruma ve kontrol önlemlerinin alınmasıdır.”

Filyasyon, herhangi bir bulaşıcı hastalığın hangi sebeplerden ötürü kaynaklandığının tespit edilmesi işlemine verilen isimdir. Başka bir deyişle kaynak arama çalışmasıdır. Bu çalışmalar neticesinde tehlikenin hala devam edip etmediği ve başka insanların risk altında olup olmadığı gibi önemli bilgiler elde edilebilmektedir.

 

banner136

    Yorumlar

banner140
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV