15 Ocak 2021 Cuma

Valilik buzlanma ve dona karşı uyardı!

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Toplantısı Yapıldı

Gebze’de kadına yönelik şiddetle mücadele toplantısı yapıldı

banner158
07 Ekim 2020 Çarşamba 16:29
Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Toplantısı Yapıldı
 

Toplantıya Gebze Kaymakamı Mustafa Güler başkanlığında Gebze Belediye Başkan Yardımcısı Sedat Çelik, 1. Aile Mahkemesi Hakimi Esengül Can, Cumhuriyet Savcısı Burhan Saç, Cumhuriyet Savcısı Şeref Can Çelik, Gebze Emniyet Müdürü Adil Uğur Bilgili, İlçe Jandarma Komutan Vekili Teğmen Muharrem Poyrazoğlu, Gebze Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Kadriye Aydemir, Sağlık Müdürü Dr. İlhan Kadıoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan, İlçe Müftüsü Selçuk Kılıçbay, Gebze Gençlik Merkezi Müdürü Köksal Turan, İşkur Müdürü Nurullah Karataş, Psikolog Lütfi Yapıcı, Emniyet Müdürlüğü Aile İçi Şiddet Büro Amiri Komiser Ergün Tınastepe, Denetimli Serbestlik Müdürü Fatih Sancak Gebze Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü D. İpek Çulha ve Muhtarlar Derneği Başkanı Cevat Karaman da katıldı.

Toplantıda Kolluk birimlerinin görev ve sorumluluğunda olan konularda mevzuata uygun şekilde verilen görev ve sorumlulukların gecikmeksizin uygulanması, alınan tedbirlerde kurumsal kapasitenin arttırılması, kurumlar arası koordinasyon ve işbirliğinin geliştirilmesi amacıyla çalışmalar yapılması, toplumsal farkındalığın artırılması için çalışmalar yapılması gibi konular görüşüldü.


Kaymakam Mustafa Güler; “Kadına yönelik şiddetle topyekün mücadele etmemiz gerekiyor. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı işbirliğinde 2020-2021 yıllarını kapsayan “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Planı” hazırlanmıştır. Kurumlarımız bu plana uygun hareket etmelidir. Bu çalışmalar güvenlik, gizlilik, saygı, hak temelli yaklaşım, kadının güçlenmesi gibi temel ilkeler doğrultusunda gerçekleştirilmelidir. Toplantıya katılanlara teşekkür ediyor, çalışmalarında kolaylıklar diliyorum.” dedi.


banner136

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV