29 Eylül 2020 Salı

Altın fiyatları ne kadar oldu?

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı geliyor mu?

Hafta sonu sokağa çıkma yasağının geri dönüp dönmeyeceğini merak ediliyor. Peki, 20-21 Haziran'da sokağa çıkma yasağı olacak mı?

banner158
15 Haziran 2020 Pazartesi 12:19
Hafta sonu sokağa çıkma yasağı geliyor mu?
 Türkiye’de koronavirüsü sebebiyle yaklaşık 3 aydır hafta sonu ve resmi tatillerde sokağa çıkma yasağı uygulanmıştı.Ancak son iki hafta sonunda sokağa çıkma yasağı olmamıştı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklanan günlük koronavirüsü verilerindeki vaka sayısının arttığı gözlemlendi.Vatandaşlar, hafta sonu sokağa çıkma yasağının geri dönüp dönmeyeceğini merak ediliyor. 
Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, vaka sayılarındaki artışın tehlikeli olduğunu ve verilerin böyle gelmesiyle birlikte yasakların tekrardan dönebileceğini söyledi.   Hafta sonu sokağa çıkma yasağı olup olmayacağı henüz açıklanmadı. 2 Haziran'da günlük pozitif hasta sayısı 786 kişi olurken, en son açıklanan 14 Haziran günlük pozitif hasta sayısı ise 1562 kişi oldu.Günlük korona virüsü hastalığını kapan vatandaş sayısının hızla artması, hafta sonu yasakların tekrardan olabileceği olarak yorumlandı.
Koronavirüsü ile ilgili alınan kararlar, haftalık olarak yapılan kabine toplantısı sonrasında açıklanıyor. Uzun süre video konferans yöntemi ile yapılan kabine toplantısı, geçtiğimiz hafta ilk kez yüz yüze yapılmıştı. Bu haftaki kabine toplantısının ise bugün veya yarın yapılması bekleniyor.  
banner136

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV