banner131

banner130

31 Mayıs 2020 Pazar

Kocaeli Gelecek Partisi İl Başkanı Sahte Haber Sitesi Açıyor

İstanbul'un Kayyumu Kim Oldu?

YSK, İstanbul seçimlerinin yenilenmesine ilişkin kararında, Ekrem İmamoğlu'nun mazbatasını da iptal etmişti. Bu nedenle yeni başkan seçilesiye kadar İBB'ye vekalet edecek isim merak konusu olmuştu. İşte o isim belirlendi... 

banner158
07 Mayıs 2019 Salı 12:52
İstanbul'un Kayyumu Kim Oldu?

 31 Mart gecesinden itibaren başlayan İstanbul seçimleri şaibe iddiaları YSK'nın kararı ile yenilenecek. İstanbul seçimeri itiraz süreci devam ederken AK Parti ve MHP'nin itirazına rağmen İl Seçim Kurulu CHP adayı Ekrem İmamoğlu'na mazbatayı vermişti. Ancak YSK, İstanbul seçimlerinin iptali ve yenilenme kararı ile İmamoğlu'nun mazbatasını da iptal etti. Ayrıca önceki İBB Başkanı Mevlüt Uysal'ın da görevi yeni yeni bir mazbata alan isme devretmesi ile hukuken sona ermişti. Bunun üzerine gözler yeni İBB Başkanı seçilesiye kadar başkanlığa kimin vekalet edeceğine çevrildi. İşte o isim belli oldu. 
ATV Ankara Temsilcisi Şebnem Bursalı, İmamoğlu'nun yerine 23 Haziran'a kadar İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na Vali Ali Yerlikaya'nın vekalet edeceğini açıkladı. YSK'nın İstanbul seçimlerine yapılan olağanüstü itirazlarla ilgili kararını açıklamasının ardından gözler 23 Haziran'da gerçekleştirilecek seçimlere kadar İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına kimin vekalet edeceğine çevrildi. ATV Ankara Temsilcisi Şebnem Bursalı'nın aktardığı bilgiye göre, 23 Haziran'a kadar İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na (İBB) İstanbul Valisi Ali Yerlikaya vekalet edecek. 

banner136

    Yorumlar

banner140
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV