1 9

17 Ekim 2019 Perşembe

Darıca Belediyesinde Skandal! Bıyık ve Özkan iş kazasını örtbas ettirdi

Tapu devir işlemlerinde yeni uygulama başladı

Tapu işlemlerinde kolaylık sağlayan uygulamalardan birisi daha resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre artık tapu senetlerine fotoğraf konmayacak.

09 Temmuz 2019 Salı 12:16
Tapu devir işlemlerinde yeni uygulama başladı

 

Tapu sicil müdürlüklerinin düzenlediği resmi senetlere ilişkin usul ve esasları belirleyen yönetmenlik değişiklikler yapıldı. Buna göre, kırtasiyeciliğin ve bürokrasinin azaltılması amacıyla tapu senetlerine fotoğraf yapıştırılması zorunluluğu yürürlükten kaldırıldı. Artık tapu devir işlemi yaparken fotoğraf istenmeyecek.
 
Yapılan düzenlemeyle, yönetmeliğin 7. maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (b) bentlerinde yer alan "fotoğrafları" ibaresi ile 15. maddenin birinci fıkrasında yer alan "veya fotoğrafları yapıştıracak yer kalmaması" ibaresi yürürlükten kaldırıldı.Aynı yönetmeliğin 16. maddesi de yürürlükten kaldırılırken, 20. maddesinin birinci fıkrası şu şekilde değiştirildi:"Resmi senede 'okudum' ibaresinin yazdırılmasından sonra, aynı mürekkepli kalemle taraflar imza yerlerini imzalarlar. Taraflar arasında imzalama işi aynı anda yapılır. Tarafların imzası alındıktan sonra resmi senedi, müdür ve/veya görevlendirilen memur ve düzenleyen görevli de imza eder. Ayrıca müdür ve/veya görevlendirilen memur, daire mührü ile kendi imza yerini mühürler."Yeni yönetmenlik resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi. 

banner136

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV