banner157
25 Temmuz 2021 Pazar

Diyanet Cuma Hutbesi|23 Temmuz 2021
banner161

TEMA Vakfı'ndan GTÜ Genç TEMA Topluluğu'na İki Ödül

GTÜ Genç TEMA Topluluğu yıl içerisindeki faaliyetleri sonucunda TEMA Vakfı'ndan iki ayrı kategoride ödül almaya hak kazandı. 

banner158
17 Nisan 2021 Cumartesi 12:56
TEMA Vakfı'ndan GTÜ Genç TEMA Topluluğu'na İki Ödül
banner159

Gebze Teknik Üniversitesi(GTÜ) Genç TEMA Topluluğu, TEMA Vakfı tarafından verilen Tuğba Erdoğan Umut YeşertEN'ler Marmara Bölgesi Birincilik Ödülü  (Kendin Yap Atölyesi)
Hayrettin Karaca Gönüllülük Ödülleri - En İyi Çıkış Yapan İkinci Topluluk Ödülü'nü aldı. İki kategoride ödül almaya hak kazanan tek üniversite başarısına sahip oldu.Topluluğa ödülleri TEMA Vakfı tarafından çevrimiçi düzenlenen Genç TEMA Koordinasyon Toplantısı'nda takdim edildi. Toplantıya  GTÜ Genç TEMA Topluluğu'nu temsilen topluluk başkanı Berk Emre ENGİN ve başkan yardımcısı Gül Pınar CANİK katılım sağladı. Burada konuşan ENGİN; " Topluluğumuz olarak ülke topraklarımızı tehdit eden erezyon, çölleşme tehlikesine ve doğal varlıklarımızı koruma bilincine farkındalık yaratmaya çalışıyoruz. Kendimiz; belgesel izlenimleri, çeşitli atölyeler, eğitimler, sunum-tartışmalar ve söyleşiler ile bilgilenirken çevremizi de bilinçlendiriyoruz. TEMA Vakfı kurucularından Toprak Dedemiz Hayrettin Karaca'nın dediği gibi; "Bir rakamı çok önemli. Bir olmazsa, iki olmaz." Bir kişiye bile doğa sevgisini aşılayabiliyorsak ne mutlu bize. Yaptığımız çalışmaların değer görmesi ve sonucunda ödüller almamız bizleri çok mutlu etti. İki kategoride ödül almaya hak kazanan tek üniversite başarısına sahip olmamızı sağlayan topluluk üyelerimize teşekkür ederiz.   Bizlere desteklerini sunan başta rektör hocamız Prof. Dr. Muhammed Hasan ASLAN olmak üzere SKS Daire Başkanımız Bülent ÇETİN  Bey ve topluluklardan sorumlu Yılmaz SÜLEK abimize şükranlarımızı sunarız.GTÜ Genç TEMA Topluluğu olarak okulumuz bölümlerinin hepsinden üye barındırıyoruz. Bu nedenle farklı yetenek ve ilgili arkadaşlarımız olabiliyor.  Farklı yetenek ve ilgiye göre el işi, kimyasal dönüşüm ve atık dönüşümü gibi konulara değinen çalışmalarımız(Atölye) hepimizin ufkunu genişletti, beğeniler aldı. Yaptığımız bazı çalışmaları
- Artık iplerden anahtarlık, ayna çerçevesi ve macrome duvar süsleri
- Kullanılmayan pantolon, tişört, pet şişe ipliklerinden yapılan çantalar
- Atıksız doğal diş macunları olarak örneklendirebiliriz." ifadelerini kullandı.
banner136

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV