17 Mayıs 2021 Pazartesi

Kamuda mesai saatleri kaçta başlıyor?
banner146

Aktarma Hatlarla Ulaşımda Kesintisiz Hizmet

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne ait toplu taşıma araçlarında, 200 ve 250 nolu hatlar için tamamlayıcı aktarma uygulaması devam ediyor

banner158
20 Aralık 2017 Çarşamba 11:45
 Aktarma Hatlarla Ulaşımda Kesintisiz Hizmet
banner159

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne ait toplu taşıma araçlarında 200 ve 250 nolu hattaki otobüslerde tamamlayıcı aktarma ücreti uygulanıyor. Tamamlayıcı aktarma uygulamasında; aktarma yapan hattın ücreti, binilecek olan hattın ücretinden düşülüyor. 265 nolu Maşukiye-Umuttepe hattında tamamlayıcı aktarma uygulaması başladı. Ayrıca Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne ait toplu taşıma araçları arasındaki aktarmalı yolculuklarda yüzde 50 indirim uygulanıyor.

 

200 VE 250 NOLU HATTA TAMAMLAYICI AKTARMA

Tamamlayıcı aktarma uygulamasında; aktarma yapan hattın ücreti, binilecek olan hattın ücretinden düşülüyor. Aktarmalı binişlerde 200 ve 250 numaralı hatlarda tamamlayıcı fiyat uygulaması yapılıyor. Örneğin Karamürsel’den belediye otobüsü ile İzmit’e gelen bir yolcunun kartından 6 TL çekiliyor. Yolcu, İzmit’te inip 250 nolu hattı kullanarak Sabiha Gökçen Hava Alanına gitmek istediğinde, 250 nolu hattın ücreti olan 13 TL ye tamamlamak için kartından 7 TL daha çekiliyor. Böylelikle Karamürsel’deki vatandaş da Sabiha Gökçen’e gitmek için tek ücret ödemiş oluyor.

 

 

AKTARMADA YÜZDE ELLİ İNDİRİM

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne ait toplu taşıma araçlarında aktarmalı yolculuklarda yüzde 50 indirim uygulaması devam ediyor. Belediye otobüsleri ve deniz ulaşımı ile seyahat eden yolcular, aktarmalı olarak gidecekleri yer için tekrar farklı bir hattaki toplu taşıma aracına 90 dakika içerisinde bindiklerinde ulaşım ücretinin yarısını ödüyor. Uygulama, belediye ve UlaşımPark’a ait otobüsler ile deniz ulaşımı araçlarında geçerli. Yüzde 50 indirim; aktarma yapılan araçlardan ücreti düşük olan hat üzerinden yapılıyor.

banner136

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV