banner157
25 Temmuz 2021 Pazar

Diyanet Cuma Hutbesi|23 Temmuz 2021
banner161

ASEAN Projesi Onaylandı

Her milletten gelecek vadeden genç yetenekler, yaratıcılık arayan küresel Türk firmalarıyla bir araya getiren projeyle Güneydoğu Asya ülkelerindeki gençleri Türkiye'yi kariyer hedefleri için cazibe merkezi olarak konumlandırmasına katkı sağlanması bekleniyor.

banner158
02 Nisan 2021 Cuma 13:29
ASEAN Projesi Onaylandı
banner159
Her milletten gelecek vadeden genç yetenekler, yaratıcılık arayan küresel Türk firmalarıyla bir araya getiren "TalentforBIZ" kariyer etkinliğinin Güneydoğu Asya Uluslar Birliğinden (ASEAN) fon desteği alarak 2021 yılında Malezya ve Endonezya'da da yapılmasıyla ilgili projesi kabul edildi.

ASEAN ile Türkiye arasında 2017 yılında kurulan "Sektörel Diyalog Ortaklığı" kapsamında Türkiye, ASEAN'a düzenlenecek projelerin finansmanı için kurulan fona 1 milyon dolar bütçe tahsis etti. Türkiye'nin katkılarıyla oluşan kayıtlı fondan ASEAN üye ülkelerinin yanı sıra Türkiye'nin de geliştireceği projelerin finansmanı için yararlanması mümkün oldu.

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisinin İstanbul'da gerçekleştireceği Uluslararası İnsan Kaynakları Konferansı Projesi'nden sonra, Türkiye'nin Güneydoğu Asya ülkelerindeki genç yetenekler için bir kariyer ve cazibe merkezi olarak konumlandırılmasını hedefleyen "ASEAN-Türkiye TalentforBIZ Projesi" de kabul edilen sınırlı sayıdaki proje arasında yerini aldı.

Kaynak; Haberso
banner136

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV