banner129
21 Ekim 2018 Pazar

Ahmet Alkış Hayatını Kaybetti

“Durmak Yok Okumaya Devam”

Büyükşehir Belediyesinin ilkokul öğrencilerine yönelik hizmet verdiği Bilgievleri’nde yıl boyunca en çok kitap okuyan öğrencilere sertifikaları Başbakan Yardımcısı Fikri Işık'ın elinden aldı.

09 Mayıs 2018 Çarşamba 14:15
“Durmak Yok Okumaya Devam”

 Bu yıl “Çocuk Edebiyatı” temasıyla kitapseverlere kapılarını açan Kocaeli 10. Kitap Fuarı’nın dördüncü gününde Kılavuz Gençlik Sahnesi’nde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde eğitim gören Bilgievleri’nde yıl boyunca sınıf seviyelerine göre

en çok kitap okuyan ‘Kitap Kurtları’na sertifika programı gerçekleşti. Kitap kurtları, sertifikalarını Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’ın elinden aldı. Öğrencilere sertifika teslim töreninde okumanın önemine vurgu yapan Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, “Hayatta kalıcı başarının sırrı nedir diye sorsalar sadece okumak derim. Maşallah sizler okumayı seven çocuklarsınız.  Durmak yok okumaya devam” dedi.

“DEVAMLI OKUYUN”

Sertifika töreninde konuşan Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, “Bu kadar güzel çocuklarla ve insanlarla kitap fuarında olmak çok güzel. Hayatta kalıcı başarının sırrı nedir diye sorsalar sadece okumak derim. ‘Benim çocuğum üniversiteyi kazansın’ diyen her aile küçük yaşta çocuğuna kitap okuma sevgisini kazandırmalı. Çocuklar, üniversiteyi kazanmak istiyorsanız devamlı okuyun. Maşallah sizler okumayı seven çocuklarsınız.  Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu, Bilgievleri ile sizlere bu imkanı sunuyor. Ben de kendisine çok teşekkür ediyorum.” dedi.

 

YALNIZ BIRAKMADILAR
Kılavuz Gençlik Sahnesi’nde düzenlenen sertifika programına Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Ali Bilgi, Yazar Nefise Atçakarlar, büyükşehir yetkilileri, Akademi Lise idarecileri ve eğitmenleri, Bilgievi idarecileri ve eğitmenleri, öğrenciler veliler ve kitapseverler katılım gösterdi.

 

47 BİN 741 KİTAP OKUDULAR
Kocaeli genelinde 2009 yılından bu güne 10 ilçede hizmet veren 15 Bilgievi’ne 47 bin 344 öğrenci kayıtlı. Bilgievleri’nde bulunan kütüphanelerden aktif olarak yararlanan 9 bin 066 öğrenci yıl boyunca kütüphanelerde bulunan 96 bin 151 adet kitaptan 47 bin 741’ni okudu. Yıl boyunca sınıf seviyelerine göre en çok kitap okuyan ‘Kitap Kurtları’na sertifika töreni düzenlendi.

banner136

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner127
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV