1 9

17 Ekim 2019 Perşembe

Darıca Belediyesinde Skandal! Bıyık ve Özkan iş kazasını örtbas ettirdi

Erdoğan'dan patronlara şok uyarı!

Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen 'İç Güvenlik Birimleriyle İftar' programına katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan iş insanlarına önemli uyarılarda bulundu.

17 Mayıs 2019 Cuma 10:49
Erdoğan'dan patronlara şok uyarı!

 Eski TÜSİAD Başkanı ve  yöneticisi olan Tuncay Özilhan'ın buram buram demokrasi hazımsızlığı kokan konuşmasını üzüntüyle dinlediğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Şunu bilin ki Türkiye'yi dışarıdan vuranlar vurmaya çalışıyor ama içeriden vuranlara bunun hesabını sormasını da bilirim" dedi. 

"BUNUN HESABINI SORMASINI BİLİRİZ"

Erdoğan patronlar kulübü olarak nitelendirilen TÜSİAD ile de şunları söyledi , "Dün TÜSİAD Yüksek İstişare Kurulu başkanı Tuncay Özilhan'ın… Bunu bu şekilde açıklamak istemezdim. Buram buram demokrasi hazımsızlığı kokan üstüne bir de Türkiye'yi karalamak için istatistik cinliğine başvuran konuşmasını üzüntüyle dinledim.

Bu tür istatistikler çoğunlukla ülkemize karşı yaklaşımlarının asla adil olmadığını bildiğimiz çevrelerin ürünüdür. Buna rağmen benzer istatistiklerle Türkiye'nin gerçekten çok iyi olduğu nice alanlar var. Mesela iş yapma kolaylığı bakımından 17 sıra birden yükselerek 190 ülke arasında 43'üncülüğe çıktık. Bunu görmez. Ekonomik özgürlükler endeksinde de 180 ülke içinde 68'inci sıradayız. Bunu görmez. Halbuki bu kişi bizi hep, ülkemizi 110'lu, 120'li sıralarda gösteren istatistik eğrileri üzerinden vurmaya çalışır. 17 yıl önce Türkiye'nin kişi başına milli geliri neydi? Bugün ne? Sen o gün neredeydin ekonomik olarak? Bugün neredesin? Ben sizin 17 yıl önceki durumunuzu da biliyorum. Bugünkü durumunuzu da biliyorum. Yeri gelirse bunları da teşhir ederim. Şunu bilin ki Türkiye'yi dışarıdan vuranlar vurmaya çalışıyor. Ama içeriden vuranlara bunun hesabını sormasını da bilirim."

banner136

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV