22 Ocak 2021 Cuma

Valilik buzlanma ve dona karşı uyardı!

Karadeniz'de bulunan doğal gaz nasıl çıkarılacak?  

Dün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ilan ettiği doğal gaz müjdesinin ardından herkes bu dev rezervin nasıl çıkarılacağını merak ediyor.

banner158
22 Ağustos 2020 Cumartesi 11:04
Karadeniz'de bulunan doğal gaz nasıl çıkarılacak?  
 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün Türkiye'ye ve dünyaya ilan ettiği doğal gaz müjdesinin ardından herkes bu dev rezervin ne tür işlemlerle yerin altından çıkartılıp, Türkiye'ye nasıl taşınacağını sorguluyor.Öncelikle rezervin ana karaya getirilmesi için yapılacak bir takım çalışmalar var. İlk olarak üretim planı hazırlanacak ardından da üretim kuyularının kazılmasına başlanacak. Keşfedilen doğalgazın özelliklerine uygun olarak bir üretim platformu üretimi bu çalışmaların aşamalarından biri.Üretim yapılacak her kuyu deniz tabanından bu üretim platformuna bağlanacak. Son süreçteyse eğer platform karaya yakınsa üretilen hidrokarbon döşenecek boru hatlarıyla karadaki doğal gaz istasyonuna taşınacak.

Eğer platform karadan uzaktaysa ( Sakarya gaz sahası Türkiye kıyılarına son derece yakın) hidrokarbon çeşitli işlemlerden geçirilerek depolanacak. Sonra da tankerlerle ana karaya götürülecek.  

banner136

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV