banner131

banner130

07 Haziran 2020 Pazar

Gebze'de o sokak karantinaya alındı!

Birleşik Metal-İş, Kocaeli’de Greve Gidiyor!

Birleşik Metal-İş, Kocaeli’de örgütlü olduğu fabrikalarda grev uygulama kararını astı.

banner158
27 Ocak 2020 Pazartesi 16:54
 Birleşik Metal-İş, Kocaeli’de Greve Gidiyor!

DİSK'e bağlı Birleşik Metal-İş sendikası, örgütlü olduğu fabrikalarda sabahın erken saatlerinde grev kararı astı. Birleşik Metal-İş sendikası 5 Şubat'ta başlayacağını duyurduğu grev için örgütlü olduğu fabrikalarda grev kararını astı DİSK'e bağlı Birleşik Metal-İş sendikası, örgütlü olduğu fabrikalarda grev uygulama kararını astı. Birleşik Metal-İş, MESS'in dayatmalarına karşı 5 Şubat'ta greve başlayacağını daha önce duyurmuştu.

GEBZE'DEKİ FABRİKALARDA GREV KARARI ASILDI
DİSK’e bağlı Birleşik Metal-İş sendikası, Gebze’de bulunan fabrikalarda sabahın erken saatlerinde grev kararı astı. “Grev kararı ile grev uygulama kararı ilanı” başlığıyla grev ilan eden Birleşik Metal İş sendikası, “Sendikamız ile Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) arasından yürütülen toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlanamamıştır. Grev kararı tüm fabrikalarda ilan edilmiştir” açıklaması yaptı.

"GREV GİBİ GREV OLMALI"
Kroman Çelik fabrikasında grev ilanı asılırken Birleşik Metal-İş Genel Sekreteri Özkan Atar da açıklamalarda bulundu. Heyecanlı olduğunu ifade eden bir Kroman işçisi, "Kendimi her gün nöbete yazdıracağım. Bu grev hepimiz için çok önemli. İşçilerin en geniş birliği grevi kazanmanın tek yolu" dedi. Sarkuysan işçileri ise, "Grev kararı asmak önemli. Grev gibi grev olması daha önemli. İnsanlar artık geçinemiyor. Borç bataklığının içinde yüzüyorlar. Bu bataklıktan çıkmak ancak örgütlü mücadeleyle mümkün" dedi. Dostel işçileri ise, "Tüm işçi arkadaşlarımız heyecanlı. Sabah grev kararı asıldıktan sonra nöbet listeleri oluşturdu. Sağlam bir grev olması için elimizden geleni yapacağız" dedi. 

banner136

    Yorumlar

banner140
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV