1 9

29 Şubat 2020 Cumartesi

Rejim askerlerinden hain saldırı:33 Şehit

Büyükşehir'de anlaşma sağlanamadı grev sesleri geliyor

Büyükşehir Belediyesi ve İSU’da deva eden toplu sözleşe görüşmelerinde anlaşsam sağlanamadı. Yerel-Sen’in teklifin Hizmet-İş Sendikası reddetti.

banner158
24 Ocak 2020 Cuma 10:12
Büyükşehir'de anlaşma sağlanamadı grev sesleri geliyor
Büyükşehir Belediyesi ve İSU Genel Müdürlüğü arasında devam eden ve 1200 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmesinin 3. oturumu bugün, Yerel-Sen sendikasında devam etti. Geçen oturumlarda İdari maddelerin görüşüldüğü ve parasal maddelerin kaldığı sözleşme görüşmesinde bugün Yerel-Sen tarafından ücret teklifi yapıldı. 1.01.2020 tarihinden geçerli olacak sözleşme için, 1. yıl ilk altı ay %4, ikinci altı ay %4, 2. yıl ve 3. yıllar için TÜİK tarafından açıklan enflasyonun altı aylık dilimlere bölünerek uygulanması teklifinde bulunuldu.     

SENDİKA TEKLİFİ REDDETTİ

Toplu sözleşme görüşmesinden sonra ücret teklifi ile ilgili açıklama yapan Hizmet İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy; “Kocaeli Büyükşehir ve İSU Genel Müdürlüğü adına sözleşme yürüten işveren sendikası Yerel-Sen ‘in vermiş olduğu bu ücret teklifini kabul etmemiz mümkün değil. TÜİK’in açıklamış olduğu enflasyonun bile altında olan bu ücret teklifi yarısına tekabül etmekte. Zaten TÜİK ‘in bu enflasyon oranı bizim çarşıda, pazarda, mutfakta yaşadığımız enflasyonun çok altında. Her geçen gün ücretlerimiz eriyor, mutfağımızdaki ekmek küçülüyor” dedi.

Pazartesi günü arabulucu müracaatını yapacaklarını ifade eden Ersoy; “İki aylık yasal görüşme sürecimiz sona ermiş bulunuyor. Pazartesi arabulucu müracaatını yapacağız, arabulucu sürecinde de sözleşme masada bitmezse, grev oylaması sürecine girmiş olacağız. İnşallah bu süreçleri yaşamadan toplu iş sözleşmesini masada bitiririz. Bizim yaşadığımız bu sıkıntıları düşünerek Büyükşehir Belediye başkanımızın toplu iş sözleşmesini masada bitirerek işçilerimizi sevindireceğine inanıyoruz” diye konuştu.  

banner136

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV