24 Ocak 2021 Pazar

Valilik buzlanma ve dona karşı uyardı!

Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesine Belge!

Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Uluslararası Sağlık Turizmi Yetki Belgesi Aldı.

banner158
17 Ağustos 2018 Cuma 11:57
Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesine Belge!

S.B.Ü Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi yapılan çalışmalar sonucunda, Sağlık Bakanlığınca “Sağlık Turizmi Yetki Belgesi” alan bölgedeki ilk Eğitim ve Araştırma Hastanesi olmayı başardı.

 Sağlık Bakanlığı’nın 13 Temmuz 2017 tarihinde 30123 sayı ile Resmi Gazetede yayınlayarak yürürlüğe giren “Uluslararası Sağlık Turizmi ve Turistin Sağlığı” yönetmeliği gereği, uluslararası sağlık hizmetlerinde faaliyet gösterecek hastaneler için 1 yıl içinde yetki belgesini alma mecburiyeti getirildi. Bu kapsamda S.B.Ü Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi de alt yapısını oluşturarak 23 Temmuz 2018 tarihinde başvurusunu yaptı. Bakanlık tarafından yapılan inceleme ve teftişler sonucu ülke çapında başvurusu kabul edilen hastaneler arasında bu belgeyi almaya hak kazanan Kocaeli’nin ilk Eğitim ve Araştırma Hastanesi oldu.


S.B.Ü Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç.Dr. Hüseyin Şaşkın, hastane olarak uluslararası hastaları kabul etmeye hazır olduklarını ifade ederek “Hastanemiz, sağlık alanındaki tüm yenilikçi ve ileri teknolojik donanımı kurumumuza kazandırmaya ve tecrübeli hekimlerimiz ile sağlık hizmeti vermeye çalışırken bir taraftan da sağlık yatırımlarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz. Hastanemizin Sağlık Turizmi Belgesini alması hem kurumumuza, hem şehrimize, hem de ülkemize büyük katma değer sağlayacağına inanıyoruz” dedi.

banner136

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV