banner131

banner130

28 Mayıs 2020 Perşembe

Kocaeli Gelecek Partisi İl Başkanı Sahte Haber Sitesi Açıyor

Narkotik Eğitim TIR'ı Geliyor!

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce uyuşturucuyla mücadele kapsamında hazırlanan Narkotik Eğitim Tırı Kocaeli'ye geliyor 

banner158
03 Mayıs 2019 Cuma 15:40
Narkotik Eğitim TIR'ı  Geliyor!

 Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu toplantısında Kocaeli Bağımlılıkla Mücadele ve Rehabilitasyon Derneği'nin girişimleriyle ve Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un başkanlığında alınan karar doğrultusunda İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nce uyuşturucuyla mücadele kapsamında hazırlanan Narkotik Eğitim Tırı'nın ilimize getirilmesi kararı alındı. Narkotik Eğitim Tırı, Kocaeli Kitap Fuarı girişinde ziyaretçilerine ücretsiz olarak hizmet verecek.

FARKLI BOYUTLARIYLA İŞLENECEK

Narkotik Eğitim Tırı'nın ilimize getirilmesi nedeniyle bir açıklama yapan Kocaeli Bağımlılıkla Mücadelede ve Rehabilitasyon Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İnşaat Mühendisi Ömer Karataş, "Türkiye genelinde olduğu gibi ilimizde de asrın vebası olan uyuşturucu illetinden gençlerimizi uzak tutmaya ve bu tür bağımlılıkları önlemeye yönelik çalışmalarımıza kurulduğumuz günden bugüne hız kesmeden devam ediyoruz. Bu kapsamda Narkotik Eğitim Tırı içerişinde oluşturulan 40 metrekarelik modern eğitim salonuna konulan 12 dokunmatik ekrandaki eğitim modülleri ile madde bağımlılığı konusu, farklı boyutları ile işlenerek; gençler ve aileler üzerinde daha etkili ve kalıcı etkiler bırakılması hedeflenmektedir" dedi. 4-5 MAYIS'TA Karataş, eğitim tırının dünyada tek olma özelliğini taşıdığını vurgulayarak, “Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Kitap Fuarı olan 11. Kocaeli Kitap Fuarı giriş alanında, 4-5 Mayıs tarihlerinde iki günlük Narkotik Eğitim TIR’ını ilimizde ağırlayarak bağımlılık yapıcı maddeler ve bağımlılıkla mücadelede; suçtan arınmış güvenli bir toplumun gelişimine ve geleceğine güvenle bakabilen gençlerin yetiştirilmesine katkı sağlamayı amaçlıyoruz" ifadelerini kullandı. Vatandaşların uyuşturucu sorununa karşı farkındalığını arttırmak amacıyla gerçekleştirilecek etkinlikte; uyuşturucunun zararları ve uyuşturucu kullanan bir kişinin yaşadığı sorunları birebir anlatılarak gösterilecek. Tır öğrencilerin yanı sıra Kocaeli'de yaşayan herkesin ziyaretine de ücretsiz olarak açılacak.

banner136

    Yorumlar

banner140
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV