22 Ağustos 2019 Perşembe

Şırnak'tan Acı Haber!3 Şehit

Otobüsler, emniyetin mesajını iletecek

Kocaeli İl Emniyet Toplum Destekli Polis Şube Müdürlüğü’nün “Mesajım Var” projesi kapsamında üzerinde kamu spotu içerikli mesaj olan afişler Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüsler tarafından halka iletilecek.

08 Şubat 2019 Cuma 22:58
 Otobüsler, emniyetin mesajını iletecek
Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından uygulamaya konulan “Mesajım Var” projesi kapsamında üzerinde kamu spotu içerikli mesajlar tasarlanarak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Park’a ait toplu taşıma araçlarının bir kısmına uygulandı. Bu kapsamda 1 adet Gebze ilçesine, 1 adet Kandıra ilçesine, 1 adet Umuttepe-Karamürsel ilçesine ve 3 tanesi Kartepe-İzmit-Umuttepe hattına olmak üzere toplam 6 otobüse uygulandı. Araçlar Plaj Yolu Ulaşım Park garajından sefere çıktı. 

İLERİKİ GÜNLERDE SAYI ARTACAK
Otobüslerin ilk seferinde açıklama yapan İl Emniyet Müdür Yardımcısı Kaan Yıkılmaz şu ifadelere yer verdi: ”Büyükşehir Belediyemiz ve üniversitemizle birlikte vatandaşlarımızın mağdur olmadan bilinçlendirilmesi amacıyla bundan 4-5 ay önce başlattığımız çalışmalar bugün nihayete erdi. Yapılmayanı yapmaya çalıştık. Daha önce broşürler ve afişlerle toplumu bilinçlendirmeye çalışıyorduk. Bu sefer belediyemizi ve üniversitemizi işin içine aldık. Otobüslerimizi mesaj vermek için kullanma amaçladı. Sağ olsun üniversitemiz dizaynını yaptı. Şu an için 6 otobüs, ileriki günlerde daha da artacak.” 

HAT UZAKLIĞINA GÖRE SEÇİLDİ
Ulaşım Park Genel Müdür Vekili Dr. Zafer Aydın ise ”Bu 6 otobüsün seçilmesi de en uzak mesafeli otobüsler, bu şekilde bütün ilçelerimize ulaştıracağız. Konularımız telefon dolandırıcılığı, silah atma, emniyet kemeri, yasadışı bahis, vatandaşlarımızı bu şekilde mağdur olmadan bilinçlendirmek istiyoruz. 6 tane aracımızı kapladık, biz bu projede yer almaktan büyük bir mutluluk duyduk. Bundan sonraki süreçlerde de emniyetimize ve üniversitemize gerekli destekleri vereceğiz. Bu araçlar hatların uzaklığı göz önüne alınarak seçildi” dedi.
25 BİN ADET BROŞÜR
Programa İl Emniyet Müdür Yardımcısı Kaan Yıkılmaz, Asayiş Şube Müdürü ve Toplum Destekli Polislik Şube Müdür Vekili Ömer Kodal, İzmit İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Karakaş, Ulaşım Park Genel Müdür Vekili Dr. Zafer Aydın, Otobüs İşletme Müdürü Şaban Bayram, Şehirlerarası Otobüs Terminali Müdürü Murat Umut, Kocaeli Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü Öğretim Üyesi Yıldız Öncü ve polis memurları katıldı. Broşürleri Kocaeli Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü Öğretim Üyesi Yıldız Öncü tasarladı. 50x70 ve 35x50 ebadındaki bin 500 adet afiş duraklara asıldı. Basılan 25 bin adet broşürler de otobüs içerisinde yer alan broşürlüklere konularak halkın yoğun olduğu yerlerde dağıtımı yapılacak. Araç içerisinde bulunan panellerde kayan yazı şeklinde kamu spotu olarak duyurulacak.
banner136

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV