banner131

banner130

28 Mayıs 2020 Perşembe

Kocaeli Gelecek Partisi İl Başkanı Sahte Haber Sitesi Açıyor

Ruhsal Sağlığınızı Koronavirüsten Koruyun

Kocaeli’de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında ihtiyaç duyan herkese ücretsiz psikososyal destek sağlanıyor.

banner158
08 Mayıs 2020 Cuma 14:39
Ruhsal Sağlığınızı Koronavirüsten Koruyun

 Kocaeli’de  yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında ihtiyaç duyan herkese ücretsiz psikososyal destek sağlanıyor.

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü tarafından koronavirüsle mücadele çalışmaları kapsamında, hastane ve ilçe sağlık müdürlükleri bünyesinde psikososyal destek birimleri ve hatları kuruldu.  Bu sayede koronavirüs salgını sürecinden psikolojik ve sosyal yönden etkilenen tüm vatandaşlara talep etmeleri halinde telefon üzerinden online olarak ücretsiz danışmanlık ve destek hizmeti sağlanıyor.

Derince Sağlıklı Hayat Merkezinde görevli Uzman Psikolog Nalan Aslan Çetin ve Sosyal Çalışmacı Gülşah Yavuz psikososyal destek ekipleri hakkında bilgiler vererek, talep eden vatandaşlar için destek vermeye hazır olduklarını ifade ettiler.

Derince Sağlıklı Hayat Merkezinde 2 psikolog ve 2 sosyal çalışmacıdan oluşan 4 kişilik bir ekiple vatandaşlara psikolojik destek ve danışmanlık hizmeti verdiklerini söyleyen Çetin şöyle konuştu:

“Salgın tedbirleri kapsamında koronavirüsün ülkemizde görüldüğü ilk andan itibaren kurulan destek hattımız Covid 19 salgını sürecinde kişilere psikolojik ve sosyal yönden destek vermek, ihtiyaçlar doğrultusunda gerekli müdahale ve yönlendirmeleri yapmak için hizmet veren bir hattır. Hizmetlerimizi telefon üzerinden online olarak yürütüyoruz. Ebeveynler, yetişkinler, Covid sebebiyle izolasyonda olan vatandaşlar, Covid testi pozitif çıkanlar, sağlık çalışanları, yaşlılarımız, engellilerimiz yani dileyen herkes merkezlerimizi telefonla arayarak bu hizmetleri alabilirler. Telefon numaralarımız İl Sağlık Müdürlüğü web sayfası ve sosyal medya hesaplarında,  aynı zamanda Sağlık Bakanlığının resmi internet adresinde mevcut ve bu adreslerde yer alan iletişim numaralarından bizlere ulaşabilirler” dedi.

Aynı merkezde görevli Sosyal Çalışmacı Gülşah Yavuz ise “Hafta içi her gün sabah 9 ile akşam 5 saatleri arasında telefon üzerinden bizlere ulaşan vatandaşlarımıza tamamen ücretsiz olarak hizmet vermekteyiz. Psikososyal Destek Birimlerimizde psikolog, sosyal çalışmacı ve çocuk gelişim uzmanı arkadaşlarımız bulunmakta. Ayrıca Belediyeler, Sivil Toplum Kuruluşları, Dernek ve Vakıflar ile koordineli olarak çalışmalarımızı yürütüyoruz. Talep eden tüm vatandaşlarımız için görev başında olduğumuzu ve kendilerine danışmanlık ve destek vermekten mutluluk duyacağımızı belirtmek isteriz” diye konuştu.

banner136

    Yorumlar

banner140
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV