30 Eylül 2020 Çarşamba

Altın fiyatları ne kadar oldu?

Yollar çevreci boyalar ile boyanıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yol çizgi boyama çalışmalarında insan sağlığı ve çevre açısından zararsız su bazlı boya kullanılıyor.

banner158
09 Haziran 2020 Salı 17:24
  Yollar çevreci boyalar ile boyanıyor
 Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı, asfalt ve beton yüzeyli köy yollarında yol çizgi boyama çalışmalarını yapıyor. Çalışmalarda insan sağlığı ve çevre açısından zararsız su bazlı boya kullanılıyor.

YOL ÇİZGİLERİ YENİLENİYOR

Çevreye karşı sorumluluklarını her zaman ön planda tutan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda asfalt ve beton yüzeyli köy yollarında yol çizgi boyama çalışmalarını yapan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bu yıl aldığı kararla yol çizgi çalışmalarında kullanılan malzemeleri değiştirdi.

ÇEVREYE DUYARLI BOYALAR

Ulaşım Dairesi Başkanlığı Trafik Yönetimi şube Müdürlüğünce bu yıl yapılan çalışmalarda insan sağlığı ve çevre açısından zararsız boya özelliği taşıyan su bazlı yol çizgi boyaları kullanılıyor. Asfalt ve beton yüzeyli köy yollarında uygulama yapılan boyalar, düşük maliyet ve trafik güvenliğinin yanı sıra temiz bir çevre için de katkı sağlıyor. Maliyeti ve çevreye duyarlılığıyla ön plana çıkan su bazlı boyalar yüksek nemde, düşük sıcaklıkta ve hava sirkülasyonunun az olduğu yerlerde bile iyi kuruma özelliğine sahip.

SÜRÜCÜLER İÇİN KOLAYLIK

Yol çizgi çalışmalarında kullanılan su bazlı boyalar, çevreye olduğu kadar sürücülere de önemli katkılar sağlıyor. Aşınmaya karşı dirençli, iyi örtücülük sağlayan boyalar, gece görüşü artırarak sürücülere büyük kolaylık sağlıyor. Çevre dostu olan boyalar, solvent bazlı boyalara göre kullanımı daha kolay, çalışma şartlarında daha güvenli. Uygulama sonrası su ile kolay temizlenebilme özelliğine sahip olan boya, asfalt ve beton yüzeylere yapışması ve kir tutmama özelliğine sahip.


banner136

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV