banner131

banner130

07 Temmuz 2020 Salı

Motorin fiyatına zam geldi!

Fatih Devlette Malpraktis ve Beyaz Kod Eğitimi

Gebze Fatih Devlet Hastanesinde görev yapan hekim ve sağlık personellerine, Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü Hukuk ve Muhakemat Birimi Avukat Süleyman Serbes tarafından beyaz kod ve malpraktis eğitimi verildi.

banner158
27 Kasım 2019 Çarşamba 16:55
Fatih Devlette Malpraktis ve Beyaz Kod Eğitimi

Hastanın rızası ve izin, malpraktis, malpraktis halleri, tıbbi kötü uygulama halinde personelin sorumluluğu, tazmin sorumluluğu, beyaz kodun kapsamı ve hukuki yardım, yasal düzenlemeler, örnek mahkeme kararları, beyaz kod bildirimleri hakkında verilen eğitimlere, Gebze Fatih Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm Dr. Gökhan Nalbant, yönetim ekibi ve hastane çalışanları katılım gösterdi. Yoğun katılımın olduğu eğitimin sonunda Avukat Süleyman Serbes’e teşekkür belgesi takdim edildi.

Malpraktis nedir?

Genel olarak tıbbi malpraktis, diğer bir deyişle doktorun tıbbi uygulama hatası; doktorun veya tıp merkezi, poliklinik, hastane vb. sağlık kuruluşlarının bilgisizliği, deneyimsizliği veya ilgisizliği nedeniyle yanlış teşhis, hatalı tedavi veya eksik bakım hizmeti neticesinde hastanın zarar görmesi olarak tanımlanabilir.

Beyaz kod nedir?

Dünya Sağlık Örgütü şiddeti “kişinin kendisine, karşısındaki bireye, gruba, topluma karşı yaralanma, ölüm, psikolojik zarar ve kayıpla sonuçlanan ya da sonuçlanması muhtemel fiziksel güç uygulaması veya tehdidinde bulunması” olarak tanımlamıştır. Beyaz Kod sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti önlemek için kullanılan acil durum yönetim aracıdır. Sağlık çalışanları şiddet olaylarına maruz kaldıklarında yeterli müdahale ve dış güvenlik gücü desteği sağlanarak, gerekli güvenlik tedbirlerinin alınması ve gerçekleşen olayların analizinin yapılarak ilgili sağlık kurumuna özgü tedbirlerin alınması için çalışma yapılması amacıyla oluşturulmuş bir sistemdir.

 

banner136

    Yorumlar

banner140
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV