banner131

06 Mayıs 2021 Perşembe

Nisan ayında ihracat rekoru kırdık!

Hastaneler arası çile!

Bölgemizde çok sayıda hasta nakil veya sevk edilirken bölgemizle hastaneler arasında çile çekiyor. Özellikle bazı acil vakalı hastaların Kocaeli ile İstanbul arasındaki araştırma hastanelerine sevk olayında büyük mağduriyet yaşadıkları gözleniyor.

banner158
12 Aralık 2017 Salı 09:24
 Hastaneler arası çile!
banner159

(ÖZEL HABER)
Halen araştırma hastanesi bulunmayan bölgemizde yüzlerce hasta Kocaeli ve İstanbul’daki araştırma hastaneleri arasında sevk çilesi yaşıyor. Gebze’deki mevcut hastanelerde teşhisi konulup da bölgemizde araştırma olmadığı için Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Araştırma Hastanesine veya Pendik Araştırma Hastanesi’ne gitmek durumunda kalıyorlar. Gebze ile Kocaeli  Ünıversitesi Umuttepe Kampüsü arası 55 kilometre, Gebze ile Marmara Üniversitesi Pendik Araştırma Hastanesi arası ise 22 kilometre. Aşırı yoğun trafik de düşünülürse buraya ulaşma zamanı ve saati uzamış oluyor ve yüzlerce hasta hastaneler arasında büyük çile çekmiş oluyor. Ayrıca bu hastanelere Gebze’den sevk almak da zor, çünkü araştırma hastanelerinin bir çok hastaya kabul ve yatış izni de vermediği şikayet ediliyor.
IŞIK MÜJDE VERMİŞTİ
Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, haftasonu Kocaeli Üniversitesi ek binasının temel atma töreninde bu konuda  müjde vermiş ve , “Önümüzdeki birkaç ay içerisinde Gebze Fatih Devlet Hastanesi yeni binasında hizmet vermeye başlayacak. Farabi Hastanemizin bir Eğitim ve Araştırma Hastanesi olmasıyla ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz” demişti. Şimdi bölge halkı biran önce bölgemizdeki araştırma hastanesi ile Fatih Devlet hastanesinin açılmasını ve hizmete girmesini bekliyor

banner136
Anahtar Kelimeler: HastaneSevkçile

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV