banner131

banner130

04 Haziran 2020 Perşembe

Toplu taşımada yüzde 50 zorunluluğu kaldırıldı!

YPG/PKK devleti kurmak istediler

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 4. Uluslararası Türk-Alman Sempozyumu’nda konuştu. Önemli mesajlar veren Çavuşoğlu, “Biz büyük bir oyunu bozduk. Burada YPG/PKK devleti kurmak istiyorlardı. Bunun başını da Fransa ile İsrail çekiyordu"dedi.

banner158
01 Kasım 2019 Cuma 19:40
 YPG/PKK devleti kurmak istediler

 

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 4. Uluslararası Türk-Alman Sempozyumu’nda konuştu.  Önemli mesajlar veren Çavuşoğlu,  “Biz büyük bir oyunu bozduk. Burada YPG/PKK devleti kurmak istiyorlardı. Bunun başını da Fransa ile İsrail çekiyordu"dedi.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Konferans Salonu'nda düzenlenen '4. Uluslararası Türk-Alman Sempozyumu' çerçevesinde, 'Sahada ve Masada Güçlü Diplomasi' konulu ilk dersi verdi.Çavuşoğlu, Amerikalıların kendilerine gelerek, "Bu bölgeyi birlikte güvenli bölge haline getirelim" dediğini belirtti. Bu teklife de 'tamam' dediklerini aktaran Çavuşoğlu müzakere ve diplomasiyle bunu yapmanın en ideal olduğunu, Amerikalılar ile oturup konuştuklarını, samimi çabalar sarf ettiklerini bildirdi."ABD verdiği hiçbir sözü tutmadı"Ancak bu süreçte gördükleri tek şeyin Amerikalıların kendilerini oyalaması olduğuna işaret eden Çavuşoğlu, şöyle konuştu: "Verdiği hiçbir sözü tutmadı. Göstermelik kozmetik birkaç helikopterle uçuş, İHA'ların dolaşması ve YPG'liler PKK'lılar sahada, orada. Tüm oradaki tahkimatları, tünelleri her şey var. Biz bunları yaparken bile ABD, YPG terör örgütüne Irak'tan getirdiği silahları vermeye devam etti. YPG ve PKK'lıları eğitmeye de devam etti. Sabrettik, bu arada da uyardık. 'Attığınız adımlar kozmetik, bizi oyalıyorsunuz' dedik. 'Eğer böyle giderse biz tek başımıza, kendimiz hareket ederiz' dedik. En sonunda bu kararı verdik.

Cumhurbaşkanımız Trump'ı aradı. 'Sizinle yaptığımız hiçbir çalışmadan netice alamadık. Siz bizi oyalamaya devam ediyorsunuz. O yüzden biz kendi harekatımızı başlatıyoruz' dedi. Trump dinledi. En sonunda 'Buradaki hapishanelerdeki DEAŞ'lı teröristler ne olacak?' dedi. Avrupa ülkeleri de bunları almadı. Cumhurbaşkanımız, 'DEAŞ herkesten önce bizim düşmanımız. Ülkelerin alması için söyleriz, hapishanelerde serbest bırakmayız, serbest bıraksak önce bizi vururlar zaten. Yargıya hesap vermeleri konusunda gereğini biz yaparız. dedi. Başka da hiçbir soru sormadı."Harekatı başlattıktan sonra büyük bir kıyamet koptuğunu vurgulayan Çavuşoğlu, şöyle devam etti: "Maalesef dostumuz Almanya da BM'de ve Avrupa Birliği içinde bu kıyameti koparanların içindeydi Fransa ile beraber. Biz Afrin bölgesinde de YPG ile mücadele ettik. O zaman da eleştiriler vardı. Uluslararası topluma anlattık, BM güvenlik konseyi, yazılar yazdık. 'Ne yapıyoruz, amacımız ne?' Onun on katını burada yaptık, anlatımını da yaptık."YPG/PKK devleti kurmak istiyorlardı"Neden kıyamet koptu. Burada da orada da YPG, PKK aynı şey. Çünkü burada bir terör devleti kurmak istiyorlardı. Biz büyük bir oyunu bozduk. Burada YPG/PKK devleti kurmak istiyorlardı. Bunun başını da Fransa ile İsrail çekiyordu. Çok açık konuşuyorum. Bugüne kadar hiçbirisinden, 'Yok hayır, böyle bir çaba içinde olmadık' diyen de olmadı. İlk defa söylemiyorum. Kıyametin kopmasının sebebi budur. 'Efendim Türkler, Kürtlere saldırıyor.' Tel Abyad ve Resulayn bölgesine girdik biz. Buranın nüfusunun yüzde 80'i Araplar. 'Türkler, Araplara saldırdılar' deseler anlayacağım. Hedefimiz terör örgütü. Kobani olsa anlayacağım."

banner136

    Yorumlar

banner140
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV