1 9

22 Eylül 2019 Pazar

RAYLI TEKNOLOJİLER ENSTİTÜSÜ GEBZE'DE KURULACAK

229 Liralık Faturaya İtiraz Etti,1.720 Liralık Fatura Geldi

Senmisin itiraz eden!

17 Haziran 2016 Cuma 11:19
229 Liralık Faturaya İtiraz Etti,1.720 Liralık Fatura Geldi
 

Gebze'de yaşayan Hanifi Yamaç, Mayıs ayındaki elektrik faturası 229 lira gelince, bu miktarı çok bulup itirazda bulundu. Yamaç'a Haziran'da 1.720 liralık fatura gelince büyük bir şok yaşandı

229 LİRAYI ÇOK BULMUŞTU

Gebze Arapçeşme Mahallesi 1026 Sokak'ta oturan Hanifi Yamaç, Mayıs ayında diğer aylara oranla daha yüksek bulduğu 229 TL'lik elektrik faturası gelince şaşırdı. Sakarya Elektrik Pazarlama A.Ş'ye şikayette bulunan Hanifi Yamaç'ın faturaya itiraz edebilmesi için 229 TL'lik faturayı ödemesi gerektiği belirtildi. Hanifi Yamaç faturayı öderken dilekçesi işleme alındı. Ancak Hanifi Yamaç'a, Haziran ayı için bu kez bin 720 TL'lik elektrik faturası geldi. Hanifi Yamaç, Mayıs ayındaki fatura için indirim beklerken, Haziran ayındaki faturanın katlanarak gelmesi karşısında şaşırırken, yetkililer itiraz edebilmesi için faturayı yatırması gerektiğini söyledi.

ELLERİNİ VİCDANLARINA KOYSUNLAR

Hanifi Yamaç bin 200 TL emekli maaşı aldığını, çoğu günler evde bile bulunmadıklarını belirterek şunları söyledi: "Normalde 50 ile 70 TL arasında elektrik faturası geliyordu. Geçen ay 229 TL fatura gelince bir dilekçe ile itiraz ettim. İtiraz ettikten sonra ben elektrik faturasını normale döneceğini beklerken, Haziran ayı faturası bin 720 TL geldi. Ellerini vicdanlarına koysunlar. Eğer bu vicdana sığıyorsa biz bu faturayı ödeyelim. SEPAŞ ile tüketici derneklerine şikayette bulundum, durumu anlattım. Onlar da bana faturayı ödemem gerektiğini söylediler. Bin 200 TL emekli maaşı alıyorum ve bu para ile geçinmeye çalışıyoruz. Ben bin 200 TL emekli maaşı alırken, bin 720 TL elektrik faturasını nasıl ödeyeceğim. Ne yapacağımı şaşırdım."

ÖNCE ÖDE, SONRA DÜŞERİZ

SEPAŞ Gebze Sorumlusu Volkan Özgülen ise faturanın ödenmesi gerektiğini belirterek, "Böyle bir şey varsa önce parayı ödemesi gerekli. Büyük ihtimalle sayaçta sorun vardır. Tespit ettiğimiz zaman ödenen miktar kadar her ay kullandığı elektriğe karşılık hesabından düşülür" diye konuştu.

banner136

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV