banner131

banner130

banner157
24 Mayıs 2019 Cuma

İzmit'te Halk Otobüsü Devrildi! Çok Sayıda Yaralı Var

Ali Kemal Aydın Gazetecileri Ağırladı

Gebze Ticaret Odası eski meclis üyesi ve Gebze’nin sevilen işadamlarından Ali Kemal Aydın Gebze bölgesindeki basın mensuplarını iftarda ağırladı.

12 Haziran 2016 Pazar 12:34
Ali Kemal Aydın Gazetecileri Ağırladı
 11 yıldır bu geleneği sürdüren ve basın mensuplarının gönlünde taht kuran Ali Kemal Aydın, yine anlamlı ve güzel mesajlar verdi. İftar yemeğine Gebze,  Darıca, Çayırova ve Dilovası bölgesinden 40’ı aşkın gazeteci katılırken, Ali Kemal Aydın yaptığı konuşmada hem birlik ve beraberlik mesajı verdi hem de sorgulama kültürü duyarlılık konularında önemli mesajlar verdi.

Hem teşekkür hem mesaj

İftar yemeğine katılan gazetecilere teşekkür eden Ali Kemal Aydın, basın mensuplarına duyarlılık ve şehrin sorunlarına sahip çıkma noktasında da çağrıda bulundu. Gazetecilerin toplumun aynası olduğunu ifade eden Aydın, “Sizler toplumun aynasısınız. Toplumdaki gelişmeleri haber veren, analiz edip kamuoyu ile paylaşan meslek mensuplarısınız. Büyük bir sorumluluk taşıyorsunuz. Bu sorumluluğu en iyi şekilde taşımanızı diliyorum” diye konuştu. Gebze’deki tüm kurum ve kuruluşların Gebzelilik bilinciyle hareket etmesi gerektiğini vurgulayan Aydın,  şöyle konuştu: “Hayatım boyunca ‘ben’ değil, ‘biz’ kavramının doğruluğuna inandım. Gerek iş ve sosyal hayatımda, gerek Gebze Ticaret Odası’ndaki meclis üyeliğim dönemimde doğruya doğru, yanlışa yanlış dedim, hiçbir beklenti olmadan Gebze’ye hizmet etmenin onurunu yaşadım. Şu anda da bulunduğum her platformda aynı hassasiyetle yapmaya devam ediyorum. Siyaset üstü kurum ve kuruluşların, ticaret odalarının, STK, vakıf, derneklerin Gebzelilik bilinciyle hareket ederek şehre artı değer katması gerekmektedir.  Ancak ne yazık ki çoğu kuruluş ve STK üzerine düşen sorumluluğu yerine getiremiyor. Bunun da en büyük sebebi vizyonsuzluk, hedefsizlik ve ekip çalışması oluşturamamaktır. Oysa STK’lar ve dernekler amaçlarına uygun çalışarak Gebze’ye artı değer katmalıdır. Şehrin sorunlarına müdahil olup, çözüm noktasında yöneticilere katkı sağlamalıdır. Doğruları takdir etmek ve yanlışları yapıcı eleştiriyle doğruya yönlendirmek ayrıcalıktır. Bize yakışan ya olduğumuz gibi görüneceğiz ya göründüğümüz gibi olacağız. Günün şartlarına göre siyaha beyaz, beyaza siyah diyebilmek benim düşüncem doğrultusunda erdemsizliktir. Bugün toplumun çektiği sıkıntıların temelinde de bu gerçek yatmaktadır. Gebzelilik bilinciyle hareket ederek inandığımız doğrulukta ve güzellikte örnek olabilmek ayrıcalıktır.”

Altun’dan Aydın’a teşekkür

İftar yemeğinde gazeteciler adına bir konuşma yapan Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkan vekili Levent Altun da Ali Kemal Aydın’a teşekkür ederek, “11 yıldır aralıksız olarak meslektaşlarımızı ağırlayan Ali Kemal Aydın’a bu duyarlılığından ötürü teşekkür ederiz. Samimi tavırları ve açık sözlülüğüyle Gebze’de örnek şahsiyetlerden birisidir” diye konuştu. Yemekte basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Ali Kemal Aydın, bol bol sohbet ederek çeşitli konularda karşılıklı görüş alışverişinde bulundu.

 

 

    Yorumlar

banner140
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner127
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV