banner131

banner130

banner157
24 Mayıs 2019 Cuma

İzmit'te Halk Otobüsü Devrildi! Çok Sayıda Yaralı Var

Anibal Kavşağı için çalışmalar başlıyor

Gebze'nin en büyük problemi olan trafik sorunu, Anibal Kavşağı projesi ile bir nebze de olsun rahatlayacak. 7 yıldır yapılması beklenen proje de nihayet çalışmalar başlıyor

10 Haziran 2016 Cuma 16:46
Anibal Kavşağı için çalışmalar başlıyor
 Gebze’nin 7 yıldan beri beklediği Proje için ilk adım atıldı. Çalışma kapsamında Gebze askerlik şubesi ve alışveriş merkezinin de bulunduğu Tatlıkuyu mahallesine bağlı bölgeden, D-100 Güney yan yola çıkan ara yollar kapatıldı. Çalışma nedeniyle Güney yan yola bağlanan yollar kapanırken, birkaç gün içinde yan yol tamamen araç trafiğine kapanacak.

GEBZE'NİN BİR GİRİŞ-ÇIKIŞI OLACAK
Çalışmalar hakkında bilgi veren Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, “Anibal, Gebze’nin giriş çıkışının olmadığı bir bölge. Buraya yapılacak battı çıktı ile Gebze bir giriş çıkışa sahip olacak. Aynı zamanda sadece Gebze’ye giriş çıkış değil, iki yakanın birleşmesi konusunda da ciddi anlamda da ciddi anlamda da fayda sağlayacak ve trafiği rahatlatacak bir battı çıktı. Karayolları ile yapılan görüşmeler ve Büyükşehirle yapılan projelerle birlikte en son gelinen noktada, kullanımı en uygun olabilecek şeklide bu son haline geldi ve ihalesi yapıldı. Daha önce başlayacaktı ama biz daha farklı giriş çıkışlar ilaveler yapılmasını arzu ettik. Farklı noktalardan giriş çıkışların olması taleplerimizden dolayı biraz süreç uzadı. En son yapmış olduğumuz istişare ile birlikte şuanda ki mevcut haliyle beraber burada yapılacak” dedi.

2017 YILINDA HİZMETE AÇILACAK
Anibal Kavşağı projesinin Gebze’nin 7 yıldır beklediği arzu ettiği bir proje olduğunu belirten Köşker, “Biran evvel olmasını istediğimiz bir proje. Araç trafiği olarak ciddi bir rahatlama olacak, yaya trafiği olarak da ciddi bir rahatlık sağlayacak. İnşallah Karayolları bugün burada çalışmalara başladı. Yan yol bağlantılarını kapattık. Burada İSU’nun yapacağı çalışmalarla birlikte hızlı bir şekilde başlayacak ve kış gelmeden, Ocak ayına kadar alt yapısını bitirmeyi arzu ediyoruz. Üstyapısını da inşallah 2017 yılında tamamlanmış olarak halkın hizmetine açmış olacağız” şeklinde konuştu.

ULAŞIMDA Kİ SIKINTILAR SONA ERECEK
Proje ile birlikte Gebze trafik sorununu çözmeyi hedeflediklerini dile getiren Başkan Köşker, “Gebze bir tarafta Osmangazi battı çıktısıyla, diğer tarafta Topçular köprülü kavşağıyla, bir taraftan Anibal, bir taraftan Osman Gazi Köprüsü ve yapılan yan yollarla üç beş yıl içerisinde hakikaten Gebze ulaşım arterleri olarak mükemmel bir hale gelmiş olacak. İstanbul’dan Anadolu’ya bağlantı noktasında olan Gebze trafik sorununu da çözmüş olacak. Burada vatandaşlarımızdan esnaflarımızdan öz veri bekliyoruz. Bu yıllardır beklenen bir proje. Yapım sürecinde biraz sıkıntı yaşanacak ama bittiği zaman esnaflarımız ciddi anlamda iş potansiyeli anlamında rahatlamış olacak” ifadelerini kullandı.
Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker yapmış olduğu açıklamaların ardından çevrede bulunan esnaflara proje ile ilgili konuşarak bilgi verdi.

 

    Yorumlar

banner140
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner145
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV