banner131

banner130

06 Haziran 2020 Cumartesi

Gebze'de o sokak karantinaya alındı!

Basın Sitesi'ne ilk kazma vuruldu

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti’nin girişimleriyle Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından geçtiğimiz aylarda ihalesi gerçekleştirilen Basın Sitesi ile ilgili dün alanda basın açıklaması gerçekleştirildi.

banner158
01 Ağustos 2016 Pazartesi 16:40
Basın Sitesi'ne ilk kazma vuruldu

  Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol, başkan vekili Levent Altun, başkan yardımcıları Ayşegül Kalaycı, Hakan Süer, Mevlüt Soysal, Sercan Özden, Emre Tuncay ve Recep Şeyhoğlu ile birlikte Derince Çınarlı mahallesindeki 24 bin 500 metrekarelik alanda basın mensupları alanda inceleme yaptılar. 

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol proje hakkında yaptığı açıklamada, “Öncelikle 15 Temmuz’da alçakça gerçekleşen darbe girişiminde Türk milleti olarak önemli bir sınavdan geçtik. Cumhurbaşkanımızın kararlı tavrı ve halkımızın darbe karşısında tavizsiz duruşu sayesinde bu hain girişimden demokrasi standartlarımızı daha da yükselterek çıktık. Hain darbe girişiminde şehit olan güvenlik güçlerimiz ve vatandaşlarımızı rahmetle anıyoruz. Gazilerimize geçmiş olsun diliyoruz” dedi.

İŞSİZ KALAN GAZETECİLERE YARDIMCI OLACAĞIZ

Gürol, “Bu darbe girişiminde gerek yaygın gerekse de mahalli basının tavrı Türk basın tarihi açısından önemli bir madalyadır. Basının darbeye karşı demokrasinin yanında durması ile bu hain girişimin püskürtülmüştür. Meslektaşlarımızla her zaman olduğu gibi bundan sonraki süreçte de gurur duymaya devam edeceğiz. 

Diğer taraftan darbe girişimi sonrasında uygulanan OHAL kararı ile kentimizde 3 gazete kapatılmıştır. Burada çalışan ve terör örgütü ile hiçbir bağlantısı olmayan meslektaşlarımız ile ilgili sessiz sedasız bir çalışma yaptık. Milli Savunma Bakanımız Fikri Işık bu konuda bizimle yakın temas içersinde. Kocaeli Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu’da bu konudaki yapılabilecek çalışmaları değerlendiriliyor. Ak Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan ile diğer siyasi partilerimizin il başkanları ile de temas halindeyiz. İlk etapta meslektaşlarımızın işsizlik maaşından faydalanabilmeleri için resmi yazışmalarımızı da yaptık. Sonucu en kısa sürede meslektaşlarımıza duyuracağız” dedi. 

100 GÜN SONRA BLOKLAR GÖRÜLECEK

Başkan Gürol, “ Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti yönetimine seçildikten sonra konut projesi hep hayalimizdi. Daha önce de basın mensuplarına toplu konut projesi ile ilgili çalışmalar oldu. Bu dönem bize nasip olması bizi sevindirdi. Milli Savunma Bakanımız Fikri Işık, Kocaeli Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu’na bize verdikleri destekten dolayı çok teşekkür ediyorum.  Öncelikle bu projeye hayal diyen arkadaşları alanı gezmeye davet ediyorum. Şu anda iş makineleri çalışıyor. 100 gün sonra da burada blokları göreceğiz. Bu manada müteahhidimize teşekkür ediyorum. Çünkü plan tadilatı ile konutlarımız çok daha güzel bir hal aldı. 

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti’nin 138 üyesi çok hiç bağlantısı olmayan arkadaşlarımız için uygun koşullarda burada konut sahibi olacak. Teslimat için hedefimiz 2017’nin Eylül ayındadır. Konutların yapımını üstlenen Taşkınlar Firması’nın sahibi İlyas Taşkın bu tarihi öne almaya çalışacak. Kendisine de teşekkür ediyorum” dedi. 

BALKAN GEZİSİ OLACAK

Türkiye’ye örnek cemiyetler arasında yer almamız nedeniyle meslektaşlarımız Balkanlar’daki meslektaşlarımızla buluşması ile ilgili bir proje yapmıştık. 

Yaşanan OHAL süreci ve meslektaşlarımızın şu anda mağdur durumda olması nedeniyle gezimizi bir sonraki aya erteledik. Projemiz kesinlikle iptal değil. 100 meslektaşımızı yurt dışına götüreceğiz. 

MARDİNLİ GAZETECİLER GELECEK

Önümüzdeki günlerde Mardinli meslektaşlarımızı kentimizde ağırlayacağız. Sonrasında kardeş cemiyetimiz Nevşehir ile de bir projemiz olacak. 

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı olarak yönetim kurulumdaki tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım bundan önce olduğu gibi bundan sonra da dimdik arkamda durması bizim çalışmalarımızı dur durak vermeden yerine getirmemizi sağlıyor” diyerek sözlerine son verdi. 

banner136

    Yorumlar

banner140
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV