banner131

banner130

banner157
24 Mayıs 2019 Cuma

İzmit'te Halk Otobüsü Devrildi! Çok Sayıda Yaralı Var

İlknur, hayırseverlerin desteği ile şifa buldu

Doğuştan serebral palsi hastası olan ve 3 yıl önce de skolyoz teşhisi konan 16 yaşındaki İlksun Çorbacıoğlu, omurgasındaki eğriliğin düzeltilmesi için ameliyat oldu.

14 Haziran 2016 Salı 14:50
İlknur, hayırseverlerin desteği ile şifa buldu
 50 bin liralık ameliyat masrafı 3 hayırsever tarafından karşılanan 9. sınıf öğrencisi Çorbacıoğlu, fizik tedavisinin ardından yürüyeceği günü bekliyor. Babaanne Çorbacıoğlu, "Şimdi de fizik tedavisine başlanacak. Fizik tedavisinin ardından torunum en azından özel ayakkabılarıyla yürüyebilecek, kendi işini kendi görecek. Yardım edenlerden Allah razı olsun" dedi. İlksun Çorbacıoğlu, hayırseverlerin desteğiyle olduğu ameliyatın ardından yürüyebilmek için gün sayıyor.

Karamürsel'de babaannesi Olcay ve babası İlker Çorbacıoğlu ile yaşayan 9. sınıf öğrencisi İlksun, omurgasındaki eğriliğin düzeltilmesi için ameliyat edildi. 50 bin liralık ameliyat masrafları adının açıklanmasını istemeyen 3 hayırsever tarafından karşılanan İlksun, fizik tedavisinin ardından yürüyeceği günü bekliyor. Babaanne Çorbacıoğlu, yaptığı açıklamada, annesiyle babası 5 yaşındayken ayrılan torununa doğuştan serebral palsi (beyin felci) tanısı konulduğunu belirtti. Çorbacıoğlu, el ve ayaklarındaki eğrilik nedeniyle 3 yıl önce ameliyat olan İlksun'a daha sonra skolyoz (omurga eğriliği) teşhisi konduğunu dile getirdi.

İlksun'un yürüyemediğini ve başkasının yardımı olmadan hayatını sürdüremediğini anlatan Çorbacıoğlu, şunları söyledi: "Özel ayakkabılarla sadece ayakta durabiliyor ancak yürüyemiyor, sağ elini kullanamıyor. Bu durumu gördükçe vicdan azabı çekiyorduk. Ayakta durmasını sağlayan özel ayakkabılar küçük geliyordu. Maddi durumumuzun kötü olması nedeniyle yenisini alamıyorduk. Allah razı olsun basında çıkan yardım haberlerinin ardından üç yardımsever torunumun bütün masraflarını üstlenerek başarılı bir ameliyat gerçekleştirildi."

Serebral palsi ve skolyoz

Serebral palsi, beynin bir grup nörolojik bozukluklarını içeren, hayat boyu süren, beyin ve kaslar arasındaki iletişimi etkileyerek vücudun hareket ve duruşunda kalıcı bir eş güdüm bozukluğuna yol açan bir hastalık olarak tanımlanıyor.  Skolyoz da omurganın göğüs veya bel bölgelerinde sağ veya sol yana doğru eğilmesiyle ortaya çıkan biçim bozukluğu olarak ifade ediliyor.

 

    Yorumlar

banner140
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner144
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV