1 9

22 Eylül 2019 Pazar

RAYLI TEKNOLOJİLER ENSTİTÜSÜ GEBZE'DE KURULACAK

Köşker Basın Mensuplarını Sahurda Ağırladı

Gebze Belediyesi'nin geleneksel hale getirdiği basınla sahur yapma programı önceki gece gerçekleşti.

10 Haziran 2016 Cuma 15:06
Köşker Basın Mensuplarını Sahurda Ağırladı
 Eskihisar'da ki sahur buluşmasına gazeteciler ilgi göstermezken, AK Parti Gebze İlçe Başkanı Hasan Soba Köşker'i yalnız bırakmadı

Gebze'de, basın kuruluşu sahibi ve çalışanları büyük bir kalabılığı ifade ederken, Köşker'in sahur buluşmasına Gebze'nin yanı sıra Dilovası, Çayırova ve Darıca'dan da gazeteciler katıldı. Ancak, yinede sahur programında yer alan gazeteci sayısı beklenenin çok altında kaldı. Sahur toplantısının açılışında kısa bir selamlama konuşması yapan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, "Her sene yaptığımız gibi iftarlar vatandaşa ait, sahurlar bize ait. Sahur programını basın ile birlikte bir gün ayırıp yapıyoruz. Gönül isterdi ki iftar programında bir araya gelmek ancak mahallelerde yapmış olduğumuz iftarlar vesilesiyle bütün günlerimiz iftarlarla dolu. Sizlere de teşekkür ederiz. Bu uygulamamıza katılıyorsunuz destekliyorsunuz. Konuşacaklarımızı konuşuyoruz. Önemli olan bir araya gelmek sohbet etmek" dedi.

GEBZE KOCAELİ’NİN EN BÜYÜK İLÇELERİNDEN BİR TANESİ
Gebze’nin büyük bir yer olduğunu ifade eden Köşker, "Gebze tek başına Kocaeli’nin en büyük ilçelerinden bir tanesi. 4 ilçeyi bölge olarak ele aldığımızda Kocaeli’nin yarısına yaklaşmış vaziyette. Belki zaman gelecek yarısını da geçmiş olacak. Çünkü burada OSB’ler var. Her geçen gün yeni yapmış olduğumuz planlarla birlikte toplu konutlarında burada yapılaması, çoğalması ve buda buranın önünü açmış olacak" şeklinde konuştu.
  
CUMHURBAŞKANIMIZIN  DESTEĞİ VAR
Başbakan ve Cumhurbaşkanının Gebze’ye büyük önem verdiğini açıklayan Köşker, "Her geçen gün Gebze büyüyor ve gelişiyor. Bizde elimizden geldiği kadar doğacak problemlerin çözülmesi durumunda ekibimizle beraber çalışıyoruz. Burada tabi, Bakanımızın, Büyükşehir Belediye Başkanımızın, Valimizin, Kaymakamlarımızın, Milletvekillerimizin büyük desteği var. En başta sayın Başbakanımızın, Cumhurbaşkanımızın büyük destekleri var. bu bölgeye önem veriyorlar" ifadelerini kullandı.
  
TÜRKİYE’NİN İLK 500’ÜNDE Kİ 79 KURULUŞ BİZİM BÖLGEMİZDE
Beyaz yakalı personellerin Gebze’de kalmalarını arzu ettiklerini söyleyen Köşker, "Dün ilk 500 açıklandı. 79 tane kuruluş bizim bu bölgede buda sevindirici bir şey. Türkiye’nin ilk 500’lerinin burada olması güzel bir şey. İstanbul’da vergilerini ödeyen, İstanbul’da yaşayan sanayici kardeşlerimizin beyaz yakalı çalışan personellerde burada inşallah konut üretimi başladıktan sonra bu bölgede onlarında kalmalarını arzu ediyoruz. tabi ki bu değişim ile ilgili bir şey" dedi.
  
ESKİHİSAR KOCAELİ VE İSTANBUL’UN CAZİBE MERKEZİ OLACAK
Eskihisar sahilinin cazibe merkezi olacağını belirten Köşker, "Eskihisar sahilinde ne kadar çok mekan açılırsa, bugün insanlar alternatif yerlerden dolayı artık dışarıya gitmeleri önlenmiş olacak. Geçen yıl ile bu yıl arasında işletmelerde ciddi bir artış var. Açılan tren yolu üzerinde ki köprü, 2016 Ekim, Kasım gibi Macera Aksiyon Parkı alanını açmış olacağız. Her geçen gün Eskihisar, Gebze’nin denize açılan bölgesi İstanbul’unda cazibe merkezi haline gelecek. Kocaeli’nin de cazibe merkezi haline gelecek" şeklinde konuştu.
 
HÜNKAR ÇAYIRININ SATIŞI İPTAL EDİLDİ
Gebze’de ciddi anlamda kamulaştırma yaptıklarını söyleyen Köşker, "Okul etraflarını Camilerin etraflarını açıyoruz. Mahallerimizde park olmayan yerlerde kamulaştırma yaparken ikinci üçüncü alternatif parklar oluşturuyoruz. Vatandaşlarımız orada istirahat etsin diye. Artık Gebze’nin değiştiğini ve geliştiğini bilmemiz gerekiyor. Hünkar Çayırı’nın satışı yapılıyor diye basında yansıdı. O iptal edildi. Orayı biz Üniversite olarak veya Gebze Belediyesi olarak kullanıma alacağız ve orada Fatih Otağını yapacağımız projelerle orada devam edecek" ifadelerini kullandı. Selamlama konuşmasının ardından yemek ikramına geçilen toplantıda sohbet ortamında Köşker basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

 

banner136

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV