banner131

banner130

banner157
24 Mayıs 2019 Cuma

İzmit'te Halk Otobüsü Devrildi! Çok Sayıda Yaralı Var

Örnek proje Gebze'de tanıtıldı

Gebze Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ve Gebze Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ‘Elimiz Sesiniz Olsun’ isimli projenin tanıtımı Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi gerçekleştirildi.

09 Haziran 2016 Perşembe 15:37
Örnek proje Gebze'de tanıtıldı

 Proje engelli çocukların kendilerini yalnız hissetmemesi ve farkındalık yaratmak amacıyla yapıldı. Düzenlenen programa Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Kocaeli Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümnü, Gebze Sosyal Hizmetler Müdür Vekili Kadriye Aydemir, Gebze İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Özcan Çapuk, Gebze İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Tevhide Buğan, Gebze İlçe Sosyal Hizmetler Müdürlüğü personeli ve vatandaşlar katıldı. 

İŞİTME ENGELLİLER İÇİN YAPILDI

Yapılan saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşı başlayan programda açılış konuşmasını yapan Gebze Sosyal Hizmetler Müdür Vekili Kadriye Aydemir, “İşitme ve konuşma engelli çocuklar için böyle bir çalışma yaptık. Bu projede Gebze Belediyesi desteklerini esirgemediler. Halk Eğitim Müdürlüğü de bu projede eğitimler ve sertifika verdi. Ayrıca Gebze İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Büro Amirliği de gerekli desteği vermiştir. Kurum personelimiz ve proje koordinatörlerine teşekkür ediyoruz.” dedi. 

'FARKINDALIK OLUŞTURMAK'

Projenin Koordinatörleri ve Gebze Sosyal Hizmetler Müdürlüğü personeli Elif Esra Yavuz ve Dilek Karabenk ise  proje hakkında bilgiler verdi. Konuyla ilgili söz alan Dilek Karabenk, “İşitme engelli vatandaşlara da hizmet ediyoruz. Bu vesilesiyle Halk Eğitim Merkezi’nden eğitim aldık. İşitme engelli çocuklar için 6 tane çocuk hikâyesi ve 3 çocuk şarkısından oluşan bir CD yapıldı. Bu şarkı ve hikâyeler işitme engelli çocukların kendilerini yalnız hissetmemesi, bu konuda farkındalık yaratmak istendiği için işitme engelli çocukların kendilerini ifade etmede sıkıntı yaşadıkları için bu projeyi hayata geçirdik. Projenin amacı işitme engelli çocuklar için farkındalık kazandırmak” diye konuştu. Yapılan konuşmalar sonrasında işitme engelliler için hazırlanan CD’nin gösterimi yapıldı.

 

 

    Yorumlar

banner140
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner144
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV