Brad Pitt Hakkında Bilinmeyenler !

Brad Pitt, 18 Aralık 1963 tarihinde Kuzey Amerika ülkelerinden Amerika Birleşik Devletleri’nin Oklahoma eyaletine bağlı Shawnee kasabasında dünyaya gelmiştir.

Brad Pitt Hakkında Bilinmeyenler !
banner158

 William Bradley Pitt ya da kısaca Brad Pitt, 18 Aralık 1963 tarihinde Kuzey Amerika ülkelerinden Amerika Birleşik Devletleri’nin Oklahoma eyaletine bağlı Shawnee kasabasında dünyaya gelmiştir. Dünyanın en tanınmış aktörleri arasında yer alan Brad Pitt, 1987 yılında aktif oyunculuk kariyerine Hollywood’da adım atmıştır. Kısa sürede adından söz ettirmeyi başaran Brad Pitt, şöhret basamaklarını hızlı bir şekilde tırmanmayı başarmıştır. Günümüz itibariyle hem aktör hem de yapımcılık yapan Brad Pitt, aktörken kazanamadığı ”Oscar”ı, yapımcı iken kazanmayı başarmıştır. Memleketi Missouri eyaletinde bulunan Springfield olan Brad Pitt, bölgenin çıkardığı en önemli yeteneklerden biridir. Hayatı boyunca onlarca filmde yer almış olan Brad Pitt, ilk yıllarında yan roller ve sonrasında yardımcı roller de görev almıştır. Bu rollerde sergilediği başarılı grafik sayesinde kısa sürede popüler olacağı anlaşılan Brad Pitt, sonrasında daha büyük rollerde görev almaya başlamıştır. İlk rolünü Thelme ve Louise adlı filmde elde eden Brad Pitt, bu film sonrasında büyük bütçeli drama yapımlarında rol almaya başlamıştır.

Sonrasında sırasıyla, A River Through It, Legends of the Fall, Interview with the Vampire gibi yapımlarda rol alan Brad Pitt, Hollywood’un aranılan simalarından birine dönüşmüştür. Bu yapımlarda sergilediği oyunculuk yeteneği ile birçok yapımcının dikkatini çeken Brad Pitt, en büyük başarısını 1995 yılında çekilen ”Seven” filmi ile elde etmiştir. Bu filmde rol aldıktan sonra, 1995 yılında bir diğer Hollywood yapımı olan 12 Monkeys’de oynayan Brad Pitt, bu tarih sonrasında birçok ödülü de toplamaya başlamış ve çok başarılı bir oyunculuk sergilemiştir. 12 Monkey ile Altın Küre bağlamında en iyi yardımcı erkek oyuncu seçilen Brad Pitt, sonrasında Fight Club gibi Hollywood sektörüne damga vurmuş bir filmde de rol almıştır. 2000 yılına gelindiğinde Friends dizisiyle şöhreti yakalamış olan Jennifer Aniston ile nikah masasına oturan Brad Pitt, 5 yıl süreyle evliliğini yürütmeyi başarmıştır. Ancak 2005 yılında Bay ve Bayan Smith filminin çekimlerinde Angelina Jolie ile yakınlaşan Brad Pitt, Jennifer Anistan ile olan evliliğini sonlandırmıştır. 2000 ile 2005 yılları arasında ağırlıklı olarak Ocean’s serisinde boy gösteren Brad Pitt, 2005 sonrasında farklı yapımlarda da rol almıştır.

 2005 yılında aşk yaşamaya başladığı Angeline Jolie’den 3 biyolojik, 3 de evlatlık çocuk sahibi olan Brad Pitt, 2014 yılında ilişkisini nikah masasına taşısa da bu dönemle beraber ciddi sorunlar yaşamıştır. Adı Fransız yıldız Marion Cotillard ile anılan Brad Pitt, Jolie ile olan evliliğini fiilen bitirmek zorunda kalmıştır. Jolie çocukların valeyetini vermeyeceğini söylemiştir. Çift boşanmak üzeredir. Davaları sürmektedir. Brad Pitt, oyunculuğunun yanı sıra yapımcılığa da soyunmuştur. Bu anlamda da oldukça yetenekli olduğunu kanıtlayan Brad Pitt, aktörken kazanamadığı Oscar’ı kucaklamayı başarmıştır.

Kaynak ; Bilgiustam

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2017, 09:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner165

banner164