BİM, A101, ŞOK ve Migros hafta sonları gıda dışında ürün satamayacak

BİM, A101, ŞOK, Migros ve CarrefourSA gibi zincir marketler ile diğer marketler hafta içi aktüel ürün satabilecek ancak hafta sonu sokak kısıtlamasında satış yapamayacak.

BİM, A101, ŞOK ve Migros hafta sonları gıda dışında ürün satamayacak
banner158

 İçişleri Bakanlığı tam kapanma sürecinde "Market Tedbirleri" konulu bir genelge yayınlamıştı.Bu genelgeye göre 7 Mayıs'tan itibaren marketlerde alkollü ürün satışı kısıtlamasının yanında elektronik eşya, oyuncak, kırtasiye, giyim gibi ürünler  satamayacaktı.Bu kısıtlama en çokta pandemi döneminde küçük esnafın aksine tam kapanmadan muaf tutulan BİM, A101, ŞOK, Migros ve CarrefourSA gibi zincir marketleri üzmüştü.

Zincir marketler tuhafiyeden giyim- kuşama, kırtasiyeden oto yedek parçasına, nalbur malzemelerinden teknolojik aletlere birçok ürüne yer vererek haksız rekabet oluşmasına neden oluyorlardı.Tam kapanma döneminde gelen bu genelge ile haksız rekabetin de önüne geçilmiş oldu.

HAFTA SONU TEMEL İHTİYAÇ DIŞINDA ÜRÜN SATIŞI YAPILAMAYACAK 

İçişleri Bakanlığı, bugün valiliklere "Kademeli Normalleşme Tedbirleri" konulu yeni bir genelge gönderdi. Genelgeye göre, 17 Mayıs Pazartesi saat 05.00'ten 1 Haziran Salı günü saat 05.00'e kadar kademeli normalleşme dönemi tedbirleri uygulanacak.Yeni genelgeye göre; Marketlerde zorunlu temel ihtiyaçlar kapsamındaki ürünler dışındaki ürünlerin satışına tam gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak olan hafta sonlarında da izin verilmeyecektir.

Yani BİM, A101, ŞOK, Migros ve CarrefourSA gibi zincir marketler ile diğer marketler hafta içi aktüel ürün satabilecek ancak hafta sonu sokak kısıtlamasında satış yapamayacak.  

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2021, 15:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER