banner157
24 Haziran 2021 Perşembe

Erdoğan:Birilerine imtiyaz sağlamak, menfaat devşirmek, birilerine makam, mevki sahibi kılmak değildir.

BİM, A101, ŞOK ve Migros hafta sonları gıda dışında ürün satamayacak

BİM, A101, ŞOK, Migros ve CarrefourSA gibi zincir marketler ile diğer marketler hafta içi aktüel ürün satabilecek ancak hafta sonu sokak kısıtlamasında satış yapamayacak.

banner158
16 Mayıs 2021 Pazar 15:31
BİM, A101, ŞOK ve Migros hafta sonları gıda dışında ürün satamayacak
banner159
 İçişleri Bakanlığı tam kapanma sürecinde "Market Tedbirleri" konulu bir genelge yayınlamıştı.Bu genelgeye göre 7 Mayıs'tan itibaren marketlerde alkollü ürün satışı kısıtlamasının yanında elektronik eşya, oyuncak, kırtasiye, giyim gibi ürünler  satamayacaktı.Bu kısıtlama en çokta pandemi döneminde küçük esnafın aksine tam kapanmadan muaf tutulan BİM, A101, ŞOK, Migros ve CarrefourSA gibi zincir marketleri üzmüştü.

Zincir marketler tuhafiyeden giyim- kuşama, kırtasiyeden oto yedek parçasına, nalbur malzemelerinden teknolojik aletlere birçok ürüne yer vererek haksız rekabet oluşmasına neden oluyorlardı.Tam kapanma döneminde gelen bu genelge ile haksız rekabetin de önüne geçilmiş oldu.

HAFTA SONU TEMEL İHTİYAÇ DIŞINDA ÜRÜN SATIŞI YAPILAMAYACAK 

İçişleri Bakanlığı, bugün valiliklere "Kademeli Normalleşme Tedbirleri" konulu yeni bir genelge gönderdi. Genelgeye göre, 17 Mayıs Pazartesi saat 05.00'ten 1 Haziran Salı günü saat 05.00'e kadar kademeli normalleşme dönemi tedbirleri uygulanacak.Yeni genelgeye göre; Marketlerde zorunlu temel ihtiyaçlar kapsamındaki ürünler dışındaki ürünlerin satışına tam gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak olan hafta sonlarında da izin verilmeyecektir.

Yani BİM, A101, ŞOK, Migros ve CarrefourSA gibi zincir marketler ile diğer marketler hafta içi aktüel ürün satabilecek ancak hafta sonu sokak kısıtlamasında satış yapamayacak.  

banner136

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV