Ege'de deprem sonrası artçılar 850'ya çıktı

İzmir depreminin ardından AFAD'dan gelen açıklamada, ana depremin ardından 40'ının büyüklüğü 4'ün üzerinde olmak üzere, 850 artçı sarsıntı yaşandığı belirtildi

Ege'de deprem sonrası artçılar 850'ya çıktı
banner158

 

Türkiye'yi yasa boğan İzmir depreminin ardından İzmir ve çevresinden bir son dakika haberi daha geldi. Azalma eğilimine girdiği anda yeniden şiddetli depremlerin yaşandığı bölgede bu sabah itibarıyla yine korkutan bir deprem meydana geldi.Son depremlerin merkez üssü ağırlıkla Kuşadası civarına kayarken yaşanan sarsıntının şiddeti 4.5 şiddetinde ölçüldü.AFAD'dan gelen açıklamada, bu sabah itibarıyla ana depremin ardından 40'ının büyüklüğü 4'ün üzerinde olmak üzere, 850 artçı sarsıntı yaşandığı belirtildi.

  
AZALMA EĞİLİMİ ŞİDDETİ YÜKSEK DEPREMLERLE BOZULUYOR

 İzmir Seferihisar merkez üssü olarak belirlenen ve 6.6 şiddetinde yaşanan depremle ilgili ölçüm merkezlerinden çarpıcı açıklamalar geldi. Edinilen bilgiye göre İzmir'de can kaybı 51'e yükselirken yaralı sayısı da 896 olarak belirlendi. Hasarlı binalarda arama çalışmaları sürüyor. Başkan Erdoğan depremle ilgili yaptığı açıklamada tüm imkanların seferber edildiğini ve devletin tüm birimleriyle İzmirlilerin yanında olduğunu belirtti. 

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2020, 13:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER