Kocaeli Tıp Dergisi Covid Özel Sayısını Yayımladı

SBÜ Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından 10 yıldır aralıksız yayımlanan Kocaeli Tıp Dergisi, bu ayki sayısını Covid 19 konusuna ayırdı. 4 ayda bir yayımlanan örnek dergi yayımladığı son sayısıyla tüm dünyayı etkisi altına alan Covid 19’a karşı bilim dünyasına önemli katkılar sunmayı amaçlıyor.

Kocaeli Tıp Dergisi Covid Özel Sayısını Yayımladı
banner158

 

SBÜ Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından 10 yıldır aralıksız yayımlanan Kocaeli Tıp Dergisi, bu ayki sayısını Covid 19 konusuna ayırdı. 4 ayda bir yayımlanan örnek dergi yayımladığı son sayısıyla tüm dünyayı etkisi altına alan Covid 19’a karşı bilim dünyasına önemli katkılar sunmayı amaçlıyor.

“Kocaeli Tıp Dergisi” Covid-19 özel sayısını yayımladı. Türkiye’nin çeşitli illerinden, birbirinden değerli akademisyeneler tarafından gönderilen koronavirüs ve etkileriyle ilgili tam 400 makaleyi değerlendiren kurul, titiz incelemeleri sonucunda 13 araştırma ve 2 derlemeyi kabul ederek yayımladı.

Yayımlanan Covid 19 özel sayısı nedeniyle Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi yönetimi tarafından hastane konferans salonunda bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıya Hastane Başhekimi Doç. Dr. Hüseyin Şaşkın, Dergi Editörü Doç. Dr. Erkan Şengül, Yayım Kurulu üyeleri Doç. Dr. Mehmet Kalender ,Op. Dr. Bayram Şahin ve dergi sekreteri Kerim Keleş katılım sağladı.

“TÜRKİYE’NİN EN İYİLERİNDEN”

Derginin imtiyaz sahibi olan Hastane Başhekimi Doç. Dr. Hüseyin Şaşkın, Kocaeli Tıp Dergisinin uzun yıllardır düzenli olarak akademik çalışmalara yer verdiğini ve yayın kurulunda birbirinden değerli akademisyenleri barındırdığına dikkat çekti “Türkiye’nin en iyi bilimsel dergilerinden biri” ifadelerini kullandı.

“İYİ BİR EKİBİMİZ VAR”

Derginin Türkiye'deki tüm akademik kurumları birbirine ve küresel araştırma ağlarına bağlayan, TÜBİTAK’a bağlı Ulusal Akademik Ağ ve Bilgi Merkezi (ULAKBİM) tarafından tarandığını da vurgulayan Başhekim Hüseyin Şaşkın “İyi bir ekibimiz var ve editörlerimiz gerek yurtiçi gerek yurtdışından gelen birçok yayını titizlikle değerlendiriyor. Editörlerimizce kabul edilen ve hakemlerimiz tarafından değerlendirilen makaleler uygun görülmeleri halinde baskıya verilerek yayımlanıyor. Dergimize şuanda internet aracılığıyla ulaşım mevcut ve ilgililer https://kocaelimj.org/Iletisim adresinden makalelere kolaylıkla ulaşabilirler” dedi.

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR

Kocaeli Tıp Dergisi özel sayısını tamamen Covid-19 konusuna ayırdıklarını belirten Şaşkın, “Bu ayki özel sayımızda 13 araştırma ve 2 derleme olmak üzere toplam15 bilimsel makale ile Covid-19’u tüm detaylarıyla ele aldık. Dergimizin yayımlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum” diye konuştu.

Yayınlanan Covid-19 özel sayısı nedeniyle mutlu ve gururlu olduklarını belirten Kocaeli Tıp Dergisi Editörü Doç. Dr. Erkan Şengül ise “ Başta hastane yönetimimiz olmak üzere yayın kurulu, bilim kurulu ve yazarlarımıza dergiye verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. 10 yıldır 500 den fazla makalenin yayınlandığı Kocaeli Tıp Dergisi ülkemizin örnek ve köklü dergilerinden biri olmuş durumda” dedi.

Editör Yardımcısı Op. Dr. Bayram Şahin derginin doçentlikte öneme sahip “yerli yayın” koşulunu karşıladığı için pek çok araştırmacı tarafından tercih edildiğini söyledi. Editör Yardımcısı Doç. Dr. Mehmet Kalender ise “Hedefimiz 10 yılın vermiş olduğu tecrübe ve sorumluluk bilinciyle, uluslar arası arenada kabul edilebilmek. Bilimsel içeriği yüksek olan tüm bilimsel çalışmaları dergimize bekliyoruz” diye konuştu.

Heyet, başta ülkemizde olmak üzere tüm dünyada Covid-19 pandemisi nedeniyle vefat eden sağlık çalışanlarına da Allah’tan rahmet diledi.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2021, 15:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner165

banner164