Kocaeli’de kutlama yapmak yasaklandı!

Kocaeli Valiliği’nden yapılan açıklamada, şampiyonluk kutlamalarında kalabalıkların cadde, sokak ve meydanlarda toplanmasına izin verilmeyeceği belirtildi.

 Kocaeli’de kutlama yapmak yasaklandı!
banner158

Süper Lig şampiyonu bugün oynanacak olan maçların ardından belli olacak. İçişleri Bakanlığı’nın genelgesinin ardından Kocaeli Valiliği bir açıklama yayınladı. Açıklamada, “Bugün oynanacak maçların sonucunda Süper Lig şampiyonu belli olacağından, tam kapanma tedbirleri sürecinin ve Covid 19 pandemisinin halen tehdit olmaya devam etmesi nedeniyle toplu bir şekilde yapılacak Şampiyonluk kutlamalarının salgının yayılımını olumsuz bir şekilde etkileyeceği değerlendirildiğinden; kutlamaların cadde, sokak ve meydanlarda toplu bir şekilde yapılmasına izin verilmeyecektir” denildi.

Açıklamanın devamında, “Kutlamaların şimdilik evlerde ve gönüllerde yapılmasını özellikle rica ediyoruz. Şampiyonluk kutlamalarının, salgının etkisini azalttığı bir dönemde, hep birlikte coşkuyla yapılmasının daha uygun olacağı değerlendirilmektedir. Sokağa çıkma kısıtlamasına uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun ilgili maddeleri gereğince idari, konusu suç teşkil eden davranışlara da Türk Ceza Kanununun 195. maddesi kapsamında gerekli adli işlemler yapılacaktır” diye belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2021, 15:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner165

banner164