Memiş, “Sessiz kalarak canilere cesaret veriyoruz“

Uğur GENCER/ DEVA Partisi Gebze İlçe Başkanı Av.Kemal Memiş Pelitli köyünde Afkan Uyruklu şahıs tarafından uğradığı saldırı sonucu 5 aydır yoğun bakımda yaşam mücadelesi veren ve hayatını kaybederek dün gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlanan 17 yaşındaki genç kızla ilgili olarak sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Memiş, “Sessiz kalarak canilere cesaret veriyoruz“
banner158

DEVA Partisi Gebze İlçe Başkanı Av.Kemal Memiş Pelitli köyünde Afkan Uyruklu şahıs tarafından uğradığı saldırı sonucu 5 aydır yoğun bakımda yaşam mücadelesi veren ve hayatını kaybederek dün gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlanan 17 yaşındaki genç kızla ilgili olarak sosyal medya hesabından açıklama yaptı. “Hepimiz bu cinayeti ve diğer cinayetleri ortaya çıkaran sebeplere sessiz kalarak canilere cesaret veriyoruz “ dedi.

DEVA Partisi Gebze İlçe Başkanı Av.Kemal Memiş’in “Kafamızı iki elimizin arasına alıp düşüneceğimiz” açıklaması.

Şiddetin “resmî/gayriresmî” olarak kutsandığı ve meşrulaştırıldığı, merhametin ve diğer bütün insani değerlerin yok edildiği zamanlarda yaşıyoruz.

Şiddetin devletler eliyle “savaş” denilen canavarlar yaratılarak büyütüldüğüne şahit oluyoruz. Ve bu büyük çaplı “şiddete eğilim” kültürüne maalesef uzun zamandır iktidarın da çanak tuttuğunu biliyoruz. Afganistan ve Suriye işgalinde ülkemizin oynadığı rol bize “şiddetin ve savaş ortamının ürünü” psikopat mülteci tipler olarak geri döndü. Hiç bir denetime tabi tutulmadan sınırlarımızdan içeri sokulan binlerce mülteci ülkemizin her yanında adeta cirit atıyor. Görünmeyen el/eller tarafından korunup kollanıyor. Üretim, inşaat, hizmet sektöründe istihdam ediliyor.

Biraz daha “ucuz emek” pahasına bu duruma toplum olarak, biz de “göz yumuyoruz”. Bunun ileride yaratacağı toplumsal hastalıkları göremiyoruz.

Öte yandan “kadına karşı şiddetin” caydırıcı unsurları olan yasal düzenlemelerin ( İstanbul Sözleşmesi gibi) bir gece yarısı, tek imza ile ortadan kaldırılmasına sessiz kaldık. Sustuk, suskunluk hali devam ediyor. Ama, her gün kadın cinayetleri işleniyor. Durmuyor…

Hepimiz bu cinayeti ve diğer cinayetleri ortaya çıkaran sebeplere sessiz kalarak canilere cesaret veriyoruz.

Ateş düştüğü yeri yakıyor şüphesiz… Evlat acısı en büyük imtihan… Allah anne babasına sabır versin.

Babasının gözlerinde gördüğüm o acıyı, çaresizliği ömrüm boyunca unutamayacağım…

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER