Hürriyet, Yavuz Selim ve Hürriyet mahallesinin meclisteki sesi oldu

Hürriyet, Yavuz Selim ve Hürriyet mahallesinin meclisteki sesi oldu

 Hürriyet, Yavuz Selim ve Hürriyet mahallesinin meclisteki sesi oldu
banner158

CHP Kocaeli Milletvekili Hürriyet, Gebze Hürriyet ve Yavuz Selim Mahallesi sakinlerinin tapu taleplerini mecliste dile getirdi.

TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi ve CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Gebze’nin Hürriyet ve Yavuz Selim Mahallelerinin yıllardır devam eden tapu sorunlarını mecliste dile getirdi.

HANİ TAPULAR ÇEKMECEDEYDİ?

Kocaeli’nin Gebze ilçesi Hürriyet ve Yavuz Selim Mahallesi sakinleri önceki gün tapu isteklerini dile getirmek üzere Gebze Belediyesi’nin önünde eylem yapmıştı. CHP Kocaeli Milletvekili Hürriyet Gebzelilerin mecliste sesi oldu. Hürriyet mecliste yaptığı konuşmada, “Hürriyet ve Yavuz Selim Mahallesi sakinlerinin 2/B sorunları hâlâ devam ediyor. Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker seçimlerden önce "Tapularınız çekmecede." diyerek tapu sözü vermişti vatandaşa, hatta bu sözünü kurban keserek müjdelemişti. Yıl oldu 2017 ama hâlâ tapulardan ses seda yok”

BU İNSANLAR RANTÇI DEĞİL

Açıklamasına devam eden Milletvekili Hürriyet, “Canına tak eden yüzlerce mahalleli dün "Artık seçim vaatlerinden bıktık usandık, boş vaatlere karnımız tok." diyerek haykırdılar. Halk adına yönetenlere sesleniyorum: Bu insanlar rantçı değildir, işgalci ve müşteri hiç değildir; bu insanlar hak sahibidir. Depremde can kaybı yaşanmayan bu bölge hangi gerekçeyle afet bölgesi ilan edildi? Amacınız nedir? Hani halktan habersiz ve halkın onaylamadığı bir uygulama yapmayacaktınız. Oturduğunuz koltukların halka ait olduğunu ne zaman hatırlayacaksınız? Hak sahiplerini görmezden gelmeye devam edecek misiniz?” dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2017, 10:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner165

banner164